کد خبر: ۱۵۳۹۶۳
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۳/۷

عملکرد دومین ماه بانک صادرات منتشر شد / بازدهی ۱۴۵ درصدی سهام

عملکرد دومین ماه بانک صادرات منتشر شد / بازدهی ۱۴۵ درصدی سهام

بانک صادرات که دومین بانک بزرگ بورسی محسوب می شود، گزارش عملکرد دومین ماه دوره مالی جاری را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک صادرات که با سرمایه 17.5 هزار میلیارد تومانی دومین بانک بزرگ بورسی محسوب می شود، گزارش فعالیت دومین ماه دوره مالی منتهی به اسفند 99 را منتشر کرد.

بر این اساس،"وبصادر" در این مدت 1.3 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی شناسایی و 1.7 هزار میلیارد تومان سود سپرده گذاری پرداخت کرده که با این حساب در دومین ماه سال ، تراز عملیاتی منفی 474.9 میلیارد تومانی را ثبت کرده است.

جمع درآمد تسهیلات اعطایی و سود سپرده های سرمایه گذاری این بانک در پایان دومین ماه سال به 2.6 و 3.1 هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با 1.8 و 2.2 هزار میلیارد تومان ، حکایت از افزایش درآمدها و سود پرداختی به سپرده های سرمایه گذاری دارد.

هزینه سپرده های کوتاه مدت این بانک بورسی نیز درحالی 500.3 میلیارد تومان بوده که این رقم در دوره مشابه سال گذشته 203.5 میلیارد تومان بوده است.

همچنین بررسی بازدهی سهام این شرکت از ابتدای سال جاری تا 31 اردیبهشت نشان می دهد قیمت هرسهم "وبصادر" در پنجم فروردین 751 ریال بوده و طی 39 روز کاری به قیمت 1837 ریالی رسیده که حکایت از بازدهی جالب 145 درصدی دارد.