کد خبر: ۱۵۳۹۸۹
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۳/۷

اخطار توئیتر به ترامپ به‌ دلیل نشر ادعاهای نادرست

اخطار توئیتر به ترامپ به‌ دلیل نشر ادعاهای نادرست

شرکت توئیتر به ترامپ به‌ دلیل نشر ادعاهای نادرست درخصوص تقلب در انتخابات پیش رو ،تهدید رهبران جهان به اقدام نظامی،نشر سخنان نژادپرستانه و دخالت در امور داخلی کشورها اخطار داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از گاردین، شرکت توئیتر برای اولین بار به ترامپ به دلیل نشر ادعاهای نادرست، تهدید رهبران جهان به اقدام نظامی، نشر سخنان نژادپرستانه و دخالت در امور داخلی کشورها اخطار داده است.

بر اساس این گزارش، ترامپ روز سه‌شنبه درباره قتل دستیار یکی از نمایندگان کنگره در سال ۲۰۰۱ با هدف تخریب یکی از رسانه‌های آمریکایی و همچنین درخصوص نحوه برگزاری انتخابات آتی ریاست جمهوری در ایالت کالیفرنیا و حتمی دانستن تقلب در آن پیامی منتشر کرد که واکنش توئیتر را به دنبال داشت.

شرکت توئیتر از ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) قانون جدیدی به اجرا گذاشته که طی آن حتی افراد برجسته و رهبران جهان نیز درصورت نشر ادعاهای نادرست  بازخواست می‌ شوند. بر این اساس در اخطاری به ترامپ از وی درخواست کرد برای ادعاهای مطرح شده مدارک مستند ارائه کند.

به گفته سخنگوی توئیتر، اظهارات توئیتری اخیر ترامپ می‌تواند منجر به عدم مشارکت مردم در انتخابات سال جاری شده و قانون عدم دخالت و نشر اکاذیب درخصوص رویه‌های انتخاباتی آمریکا نقض شده است.

ترامپ در واکنش به این اقدام گفت: توئیتر آزادی بیان را به طور کامل سرکوب می‌کند و به‌ عنوان رئیس جمهور اجازه نمی‌دهم این اتفاق رخ دهد.

وی که با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه به صورت پستی مخالف است در توئیت‌های اخیر چندین ادعای نادرست درخصوص احتمال تقلب در این شکل از رأی‌گیری را مطرح کرده است.

ترامپ پیشتر نیز فرمانداران چند ایالت را تهدید کرده بود اگر به دلیل شیوع ویروس کرونا انتخابات را به‌صورت غیرحضوری برگزار کنند، بودجه فدرال آن‌ها را قطع خواهد کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ