کد خبر: ۱۵۴۰۵۵
۰:۰ - ۱۳۹۹/۳/۱۱

چین صادرات محصولات پالایشی را کاهش داد و به یک چهارم رساند
به دلیل افزایش تقاضای داخلی:

چین صادرات محصولات پالایشی را کاهش داد و به یک چهارم رساند

در پی افزایش تقاضای داخلی، چین صادرات محصولات پالایشی را کاهش داد و به یک چهارم میانگین ماهانه در سه ماهه اول سال جاری میلادی رساند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بلومبرگ، چین صادرات محصولات پالایشی را به دلیل افزایش تقاضای داخلی پایین آورده به طوری که میزان آن طی این ماه نسبت به آوریل نصف شده و یک چهارم میانگین ماهانه صادرات در سه ماهه اول سال جاری میلادی است.

بر اساس این گزارش، پس از لغو قرنطینه های ناشی از همه گیری ویروس کرونا در سراسر آسیا و آغاز فعالیت صنعتی، دیزل تبدیل به یکی از قوی ترین محصولات شده است. حاشیه سود سوخت در سنگاپور بیش از 80 درصد نسبت به اواسط ماه می افزایش یافته است.

طبق نظر تاجران و تحلیلگران، علی‌رغم نشانه‌های خوشبینانه در بازار سوخت آسیا، بهبود حاشیه سود بیشتر مربوط به کاهش عرضه می شود تا تحریک مصرف.

با وجود بهبود سریعتر شرایط چین در مقایسه با سایر مناطق آسیا، بهبود کامل حمل و نقل هوایی در چین چندین ماه طول می کشد. قیمت بالای سوخت در آسیا موقتی بوده و بهبودی بیشتر تقاضا احتمالا در ماه ژوئن ( خرداد- تیر) خواهد بود اما اگر پالایشگاه ها فعالیت را افزایش دهند حاشیه سود سوخت تهدید می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ