کد خبر: ۱۵۴۰۸۸
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۳/۱۱

اثر منفی ابلاغیه جدید وزارت صنعت برای شرکت های یک صنعت بورسی
سخنگوی انجمن صنفی اعلام کرد:

اثر منفی ابلاغیه جدید وزارت صنعت برای شرکت های یک صنعت بورسی

سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران از اثر منفی ابلاغیه جدید وزارت صنعت مبنی بر تغییر گروه ارزی مواد اولیه خارجی صنعت بورسی تایر از اولویت یک به دو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مصطفی تنها در خصوص ابلاغیه جدید وزارت صنعت مبنی بر تغییر گروه ارزی مواد اولیه خارجی صنعت تایر از اولویت یک به دو به ایلنا گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد مواد اولیه مورد نیاز این صنعت وارداتی است قیمت این محصول با افزایش 3 برابری روبرو می‌شود که اثرات آن در قیمت تمام شده مشاهده خواهد شد. لذا بانک مرکزی تسهیلاتی برای این صنعت در نظر گیرد تا حداقل در اولین چرخه تولید با کمترین مشکل مواجه شویم.

وی افزود: پیامد اصلی این مسئله در نهایت متوجه مصرف کننده خواهد بود و ممکن است موجب اختلال در بازار شود. چون برخی فروشندگان تا روشن شدن قیمت‌ها از فروش خودداری می کنند. با توجه به اختلاف قیمت 40 تا 60 درصدی بازار و کارخانه حتی اگر میزان ارز جدید در قیمت تمام شده تایر اعمال شود باز هم قیمت آن ارزان‌تر از بازار خواهد بود.

تنها گفت : انتظار می رود این صنعت به اندازه سهمی که در اشتغال،رشد اقتصادی و تولید ارزش افزوده کشور دارد مورد حمایت قرار گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ