کد خبر: ۱۵۴۱۲۵
۱۰:۰ - ۱۳۹۹/۳/۱۲

مغایرت آمار ۱.۸ میلیون نفری سهامدار عدالت با سامانه سازمان خصوصی‌سازی
معاون سازمان خصوصی‌سازی مطرح کرد:

مغایرت آمار ۱.۸ میلیون نفری سهامدار عدالت با سامانه سازمان خصوصی‌سازی

معاون سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به مغایرت آمار ۱.۸ میلیون نفر سهامدار عدالت گفت: ملاک عمل اطلاعات سامانه خصوصی‌سازی است و دعوت‌نامه‌ها و کارت پرس شده تعاونی‌ ها اعتباری ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن علایی در پاسخ به پرسش مدیران شرکت‌های تعاونی سهام عدالت می‌گویند، ‌اطلاعات ثبت‌نام شدگان ثبت‌نام عدالت که نهایی می‌شد را هر روز در پایان وقت اداری به سازمان خصوصی‌سازی اعلام می‌کردیم اما اکنون بین آمار شرکت‌های تعاونی سهام عدالت و سامانه سازمان خصوصی‌سازی حدود 1.8 میلیون نفر مغایرت وجود دارد به فارس گفت: ملاک مورد عمل در حال حاضر سامانه سهام عدالت است و دعوت‌ نامه‌های قبلی و حتی کارت پرس شده سهام عدالت که بر روی آن ارزش 10 میلیون ریالی هم نوشته شده از نظر سازمان خصوصی‌سازی اعتباری ندارد و تنها ملاک وجود کدملی مشمولان در سامانه سهام عدالت است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد نهایی سهامداران عدالت در سامانه سهام عدالت 49 میلیون و 121 هزار  و 471 نفر است و افرادی که مغایرت دارند حدود 1.8 میلیون نفر هستند که برگه‌های دعوتنامه سهام عدالت را دارند اما مراحل ثبت نهایی آنها در سامانه سهام عدالت به هر دلیلی انجام نشده است. برخی از شهروندان مراجعه کردند که کارت سهام عدالت پرس شده با مبلغ 10 میلیون ریالی با امضای مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت و رئیس هیأت مدیره و بارکد و کد 24 رقمی دارند اما وقتی شماره ملی این افراد را وارد سامانه سهام عدالت می‌کنیم، سامانه پاسخ می‌‌دهد شما جزو مشمولان سهام عدالت نیستید و لطفاً سریع از سامانه خارج شوید.

این مقام مسئول ادامه داد: دعوت‌نامه‌ها و حتی کارت‌های پرس شده مبنا و ملاک نیست و ملاک عمل فقط و فقط سامانه سهام عدالت است که مشخصات سهامداران عدالت تا سال 94 وارد این سامانه شده است. اگر مراجع قانونی مانند مجلس، دولت و یا اذن رهبری اضافه شدن 2 میلیون سهامدار عدالت یا افراد جدید به فهرست سهامداران عدالت را تصویب کنند، انجام می‌دهیم اما فعلاً هیچ برنامه‌ای برای اضافه شدن تعداد سهامداران عدالت نیست و سازمان خصوصی‌سازی فقط مجری مقررات است و تقصیری ندارد.

علایی در مورد اینکه مدیران شرکت‌های تعاونی سهام عدالت می‌گویند اطلاعات سهامداران عدالت را به درستی و به موقع به سازمان خصوصی‌سازی ارائه کرده‌ایم و تقصیر با سامانه سهام عدالت است، توضیح داد: تقصیری نداریم و کارت‌های صادر شده توسط شرکت‌های تعاونی که به عنوان کارگزار بوده‌اند، ملاک عمل نیست و ممکن است آنها کارت‌های اضافه چاپ کرده و به مردم داده باشند و یا اطلاعات افراد را در مهلت مقرر قانونی به سازمان خصوصی‌ سازی اعلام نکرده‌باشند و یا اینکه افراد مشمول برای تکمیل مراحل ثبت‌نام خود مثلاً مدارک مورد نیاز را تکمیل نکرده باشند و از نظر سیستم و سامانه ایراد داشته است.

وی اضافه کرد: کسانی که در سامانه سهام عدالت مراحل ثبت‌نام را نهایی کرده و کد رهگیری دریافت کرده باشند به عنوان سهامدار عدالت شناخته می‌شوند. حتی اگر تاکنون شماره شبای بانکی را نداده باشند کما اینکه تا چند روز قبل حدود 4.7 میلیون نفر شماره شبا را نداده بودند و در این چند روز تعداد زیادی شماره شبا دریافت شد و در حال حاضر حدود 4 میلیون نفر شماره شبای حساب بانکی را برای دریافت سود سهام عدالت به سامانه اعلام نکرده‌اند. علی‌رغم اینکه بارها از شبکه‌های تلویزیونی، شبکه خبری و خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها به مردم اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

علایی ادامه داد: برای تکمیل ارزش قدرالسهم 532 هزار تومانی تا یک میلیون تومانی بارها اطلاع‌رسانی کردیم اما در نهایت حدود 300 هزار نفر آمدند و مبالغ تکمیلی را واریز کردند. شاید آن موقع مردم فکر می‌کردند سهام عدالت ارزشی ندارد و نسبت به واریز وجه اقدام نکردند به هر حال در گذر زمان افزایش قیمت سهام عدالت صورت گرفته است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ