کد خبر: ۱۵۴۱۴۴
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۳/۱۲

زمان پذیرش سهام سرمایه گذاری های استانی در بورس مشخص شد
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس:

زمان پذیرش سهام سرمایه گذاری های استانی در بورس مشخص شد

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس از پذیرش شرکتهای سرمایه گذاری استانی در هفته آینده خبر داد و گفت: سهامداران مایل به مدیریت غیرمستقیم می‌توانند از طریق این شرکت‌ها اقدام به معامله کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا معتمد در مورد زمان پذیرش سهام سرمایه گذاری های استانی در بورس به شبکه خبر گفت: از ۱۷ خرداد به بعد شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در بورس پذیرفته می‌شوند و سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند می‌توانند از طریق شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام را معامله کنند. سهام عدالت ،ارزنده است و منفعت‌های آتی زیادی دارد و از زمان آزاد سازی، حجم فروش نسبت به سهم‌های روز بسیار کمتر و بیانگر این است قصد سهامداران، نگهداری این منافع ارزشمند است.

وی ادامه داد: در زمان آزادسازی امکان فروش ۳۰ درصد از سهام وجود دارد که تا پایان سال امکان فروش کامل سهام امکان پذیر خواهد بود. سرمایه داران سهام عدالت با مشخصات هویتی می‌توانند وارد سامانه سهام عدالت شوند و اطلاعات سهام را مشاهده کنند.احراز هویت برای افرادی که شماره تلفن و شبا را در سامانه ثبت کردند، انجام شده،اما افرادی که شماره تلفن و شبای بانکی را در سامانه وارد نکرده اند باید با مراجعه به کارگزاری‌ها، سامانه سجام، دفاتر پیشخوان و بانک‌ها احراز هویت شوند.

این مقام مسئول افزود: با توجه به تمدید روش انتخاب مستقیم یا غیر مستقیم سهام عدالت تا ۱۵ خرداد از ۱۷ خرداد مشخص می‌شود چه تعداد روش مستقیم و چه تعداد روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند. شرکت‌های سرمایه گذاری استانی را در بورس پذیرش می‌کنیم و سهام آن به افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند، تخصیص داده می‌شود.

معتمد عنوان کرد: به همه افرادی که روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کرده اند سهام ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی تعلق می‌گیرد. در آینده این ۱۳ شرکت در قالب شرکت‌های هلدینگ تعیین تکلیف می‌شوند و سهام این شرکت‌ها به افراد تعلق می‌گیرد. ۱۳ شرکت از شرکت‌های پُر بازده هستند و در آینده منافع زیادی دارند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ