کد خبر: ۱۵۴۱۷۹
۹:۶ - ۱۳۹۹/۳/۱۳

هشدار به برداشت بیش از یک قسط توسط بانک ها و درخواست شکایت
بانک مرکزی اعلام کرد:

هشدار به برداشت بیش از یک قسط توسط بانک ها و درخواست شکایت

بانک مرکزی درباره برداشت بیش از یک قسط برخی بانک ها در امهال سه ماهه هشدار داد و از مردم خواست درصورت تخلف بانک ها اقدام به شکایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک مرکزی اعلام کرد: بعضی بانک ها از حساب سپرده برخی دریافت کنندگان قرض الحسنه که بنا به مصوبه شورای پول و اعتبار در اواخر سال گذشته و به واسطه شیوع کرونا مشمول امهال اقساط ماه های اسفند سال گذشته و دو ماه اول سال جدید شده بودند در خرداد بیش از یک قسط برداشته کرده اند که خلاف قانون تلقی می شود.

همانگونه که پیشتر طی بخشنامه های متعدد از سوی بانک مرکزی اعلام شد، بانک ها و موسسات اعتباری غیر بانکی موظفند اقساط تمام دریافت‌کنندگان قرض الحسنه که طی دوره فوق سررسید می‌شود را در انتهای قرارداد و پس از از پایان دوره باز پرداخت اقساط دریافت کنند.

بانک مرکزی مجددا تاکید می کند چنانچه از حساب سپرده دریافت کنندگان قرض الحسنه یا ضامنان آنها بابت اقساط امهال شده سه ماه برداشت شده ،  اشخاص می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی نسبت به ثبت شکایات در سامانه ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی اقدام کنند.

با بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی که در این خصوص مرتکب نقض مقررات شده باشند و رویه را اصلاح نکنند بر اساس قوانین و مقررات برخورد قانونی مقتضی می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ