کد خبر: ۱۵۵۰۲۵
۰:۰ - ۱۳۹۹/۴/۸

همراه اول بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب را افتتاح می کند
باحضور رئیس مجلس و وزیر ارتباطات:

همراه اول بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب را افتتاح می کند

شرکت بورسی همراه اول ، بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب را با هدف ارائه خدمات دیجیتال و در حضور رئیس مجلس و وزیر ارتباطات افتتاح می کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور ارتباطی یکی از بزرگترین مراکز داده اقماری شبکه ملی اطلاعات را در تبریز افتتاح می‌کند تا نویدی بر تحقق رویای دیجیتال ایران زمین بویژه آذری زبان‌ها باشد.

مرکز داده شهید قاضی طباطبایی با اهدافی نظیر توسعه شبکه موبایل در غرب و شمال غرب، تأمین بستر و زیرساخت مورد نیاز برای مجازی‌سازی شبکه، افزایش پایداری شبکه، افزایش کیفیت خدمات، افزایش قدرت مانور و کنترل ترافیک، ارائه سرویس‌های دیجیتال و ارائه سرویس‌های هاستینگ به مشتری‌ های سازمانی و خصوصی طراحی شده و توسعه یافته است.

با توجه به اینکه مراکز داده به عنوان دارایی استراتژیک اپراتورهای تلفن همراه، راه پیاده‌سازی تحول دیجیتال را هموار می‌سازد، همراه اول با تکیه بر دانش فنی بومی و اعتماد بر استعدادهای داخلی و همچنین استفاده از پیمانکاران بومی برای اجرای عملیات عمرانی این پروژه را به سرانجام رسانده است.

این دیتاسنتر که با تأکید بر استفاده حداکثری از تولیدات تأمین کنندگان داخلی در بخش زیرساخت توسعه یافته به گفته محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، افزایش پایداری زیرساخت‌های مراکز داده و افزایش ظرفیت خدمات ابری را فراهم خواهد آورد و انجام کسب‌وکار دیجیتال را برای جوانان تسهیل خواهد کرد.

در حال حاضر شرکت ارتباطات سیار ایران، گسترده‌ترین شبکه برای ارائه سرویس‌های دیجیتال را در اختیار دارد و با افتتاح دیتاسنتر تبریز در راستای توسعه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات، بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب زیر بار خواهد رفت.

همراه اول به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران و با مأموریت تحقق رویای دیجیتال برای همه ایرانیان، برنامه گسترده‌ای برای ایجاد مراکز داده دارد و امید می‌رود هموطنان از مزایای این کار بزرگ بهره‌مند شوند.

مرکز داده شهید قاضی طباطبایی روز یکشنبه هشتم تیرماه در مراسمی با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل و جمعی از مدیران شرکت ارتباطات سیار ایران در ساختمان مرکزی همراه اول (برج همراه) افتتاح شده و سپس این مرکز وارد مدار می شود. این مراسم بصورت زنده از طریق پرتال این اپراتور به نشانی live.mci.ir و صفحه رسمی همراه اول در اینستاگرام پخش می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ