کد خبر: ۱۵۵۰۴۷
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۴/۸

پیش بینی معاون وزارت صنعت از تولید سی میلیون تن شمش فولاد تا پایان سال

پیش بینی معاون وزارت صنعت از تولید سی میلیون تن شمش فولاد تا پایان سال

طبق پیش بینی معاون وزارت صنعت ، تولید شمش فولاد تا پایان سال جاری به بیش از سی میلیون تن می رسد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، داریوش اسماعیلی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به تولید 27 و دو دهم میلیون تنی شمش فولاد طی سال گذشته گفت: هدفگذاری وزارت صنعت برای سال 1404، ایجاد ظرفیت تولید 55 میلیون تن شمش فولاد است که به سالانه 160 میلیون تن سنگ آهن نیاز دارد.

وی افزود: با توجه به ذخیره 2 و هشت دهم میلیارد تنی سنگ آهن اکتشافات جدیدی لازم است. زیرا با رسیدن به ظرفیت 55 میلیون تن شمش فولاد در سال، ذخیره کنونی سنگ آهن 12 تا 13 سال این صنعت را تأمین خواهد کرد.

این معاون ادامه داد: کل صادرات سنگ آهن  در سال جاری 560 هزار تن بوده که دو سوم آن سنگ های کم عیار و غیرقابل استفاده است. کسانی که می خواهند سنگ آهن صادر کنند باید آنالیز محصولات را به وزارت صنعت ارائه دهند تا بر اساس آنالیز و عیار سنگ آهن تصمیم گیری شود.

اسماعیلی گفت: تمام معادن باید فقط از طریق مزایده اقدام به فروش محصولات کنند. به عنوان نمونه مجموعه ایمیدرو با تولید سالانه 60 میلیون تن سنگ معدنی باید محصولات را به مزایده بگذارد.

وی افزود: شرکت های ذوب آهن باید در عرصه اکتشاف نیز فعال شوند و اگر ذوب آهن، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان بخواهند منابع پایداری داشته باشند باید به تقویت ابتدای زنجیره کمک کنند. امروز قیمت سنگ آهن کمتر از هفت درصد قیمت تمام شده شمش فولاد را به خود اختصاص می دهد.

اسماعیلی ادامه داد: در سال 98 و 99 تعداد قابل توجهی از واحدهای گندله سازی وارد مدار شدند اما واحدهای کنستانتره به میزان نیاز نمی توانند کنستانتره تولید کنند.به طوری که اگر همه کنستانتره تولیدی را در اختیار واحدهای گندله سازی قرار دهیم همچنان کمبود داریم.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ