کد خبر: ۱۵۵۱۱۲
۰:۰ - ۱۳۹۹/۴/۱۰

پیشنهاد کاهش دامنه مجاز نوسان و حجم مبنا برای معاملات
مدیرعامل فرابورس عنوان کرد:

پیشنهاد کاهش دامنه مجاز نوسان و حجم مبنا برای معاملات "تسه"

مدیرعامل فرابورس با اشاره به نوسانات غیرمتعارف قیمت اوراق تسهیلات مسکن گفت: کاهش دامنه نوسان، استفاده از حجم مبنا، تغییر در نحوه معاملات و حضور بازارگردان برای این اوراق مطرح شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیر هامونی با تاکید بر اینکه اوراق تسهیلات مسکن صرفاً ابزاری‌ برای کمک به تامین مالی افراد برای خرید مسکن است و ورود سفته‌بازان به بازار این اوراق مورد رصد و پیگیری‌های فرابورس قرار دارد، اظهار داشت: با هدف کنترل هیجانات و ایجاد تعادل قیمت پایانی در نمادهای اوراق تسهیلات مسکن، دو موضوع کاهش دامنه مجاز نوسان قیمت و استفاده از حجم مبنا در این نمادها از پیشنهادهای مورد بررسی است.

وی بهبود روند معاملات و کشف قیمت بهتر اوراق تسهیلات مسکن را از اهداف اصلاح قواعد معاملاتی این اوراق دانست و افزود: به منظور تغییر در نحوه انجام معاملات این نمادها پیشنهاد شده در آغاز بازار یک حراج ناپیوسته انجام شود و تا پایان روز مابقی معاملات بصورت حراج پیوسته صرفاً بر اساس قیمت کشف‌شده در حراج ناپیوسته ادامه یابد.

به گفته هامونی، حضور بازارگردان با منابع مالی لازم و کافی برای بازارگردانی در نمادهای مختلف اوراق تسهیلات مسکن می‌تواند در کنترل هیجانات موثر باشد و به کشف قیمت مناسب‌تر در این اوراق کمک کند. پیشنهادهایی که برای مدیریت بهتر و تعادل قیمت‌های این اوراق ارائه‌ شده در دست بررسی است که پس از نهایی‌شدن یک یا چند مورد از آنها اقدامات لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ