کد خبر: ۱۵۵۱۳۷
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۴/۱۰

آمریکا در تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی مشارکت می کند

آمریکا در تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی مشارکت می کند

سخنگوی سازمان ایمنی حمل‌ و نقل آمریکا از حضور نمایندگانی به‌ عنوان کشور سازنده هواپیما در بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، سخنگوی سازمان ایمنی حمل‌ونقل آمریکا اعلام کرد: نمایندگانی از سوی آمریکا به‌ عنوان کشور سازنده هواپیما در تحقیقات و بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی حضور خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، مقاماتی از ایران و برخی کشورهای غربی که به ملیت آنها اشاره‌ای نشده به‌طور مشترک شاهد بازخوانی جعبه‌سیاه خواهند بود.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین که ۱۸ دی ماه سال گذشته از تهران عازم کی‌یف بود بر اثر خطای انسانی مورد هدف موشک قرار گرفت و ۱۷۶ سرنشین که اکثر آنها ایرانی و بقیه اتباع اوکراین، کانادا، سوئد، انگلیس و افغانستان بودند جان باختند.

شیوع ویروس کرونا و توقف پروازهای بین‌المللی در بازخوانی جعبه سیاه وقفه ایجاد کرده بود که با برقراری محدود پروازها اقدامات اجرایی تلاش در رفع این موضوع از سر گرفته شد. وزیرخارجه کانادا در همین زمینه از اقدام ایران در ارسال جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به هواپیمایی فرانسه استقبال کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ