کد خبر: ۱۵۵۱۷۲
۰:۰ - ۱۳۹۹/۴/۱۱

شرکت۲۵۰ میلیارد تومانی درج و آماده عرضه اولیه۲۰ درصدی شد+ مشخصات کلی
در بازار دوم معاملات بورس تهران:

شرکت۲۵۰ میلیارد تومانی درج و آماده عرضه اولیه۲۰ درصدی شد+ مشخصات کلی

شرکت تولید نیروی برق آبادان با سرمایه ۲۵۰ میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس تهران درج نماد شد و در نوبت عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با موافقت هیات‌ پذیرش بورس، شرکت تولید نیروی برق آبادان در پلاک ۵۴۲ با نماد آبادا" در بخش تامین برق، گاز، بخار و آب گرم در بازار دوم معاملات بورس تهران درج شد تا در صف عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام ( ۱۷ درصد به عموم و ۳ درصد به صندوق های سرمایه گذاری) بایستد.

طبق بررسی های بورس پرس، شرکت تولید نیروی برق آبادان فعالیت رسمی را از یک مهر سال ۸۷ در زمینه تولید نیروی برق آغاز کرده است. کلیه اموال و دارایی های این نیروگاه از تاریخ فوق از شرکت برق منطقه ای خوزستان به شرکت توانیر و سپس به تولید نیروی برق آبادان منتقل شد. شرکت در سال ۸۸ مشمول واگذاری به بخش خصوصی شده و نام شرکت جزو شرکت های گروه ۲ ماده ۳ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ درج شده است.

سرمایه شرکت در بدو تاسیس ۲۲ میلیارد تومان بوده که در سال ۹۷ تا ۴۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. در سال مالی گذشته شرکت اقدام به افزایش سرمایه از ۴۰ به ۲۵۰ میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران کرده که مجمع فوق العاده ۱۶ فروردین سال جاری برگزار و در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه نزد ثبت اداره ثبت شرکت ها ثبت شد.

شرکت مهندسی ری نیرو ۷۵ درصد و گروه اقتصادی مفید ۲۵ درصد سهام شرکت تولید نیروی برق آبادان با ۱۳ نیروی انسانی را در اختیار دارند و واحد تجاری نهایی گروه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام بشمار می آید. طبق پروانه بهره برداری ۱۸ آذر سال ۹۷ با اعتبار ۵ ساله، شرکت با ظرفیت ۸۱۳۶ مگاوات ملزم به فروش تمام و یا بخشی از انرژی الکتریکی ظرفیت و خدمات جانبی به شرکت مدیریت شبکه برق ایران است.

خلاصه اطلاعات مالی ۵ سال اخیر

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ