کد خبر: ۱۵۵۱۸۳
۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۴/۱۱

تملیک سهام ۴ شرکت توسط بانک بورسی و برنامه عرضه بلوکی

تملیک سهام ۴ شرکت توسط بانک بورسی و برنامه عرضه بلوکی

بانک اقتصاد نوین با اشاره به تصفیه مطالبات از گروه استراتوس، تعدادی از سهام چهار شرکت بورسی و فرابورسی را تملیک کرد و از قصد فروش بلوکی سهام تملیکی بانک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک اقتصاد نوین بااشاره به تصفیه مطالبات از گروه استراتوس، تعدادی از سهام شرکت های سرمایه‌گذاری ساختمان ایران، بانک اقتصاد نوین، سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین و بورس انرژی را تملیک کرد و از قصد فروش بلوکی سهام تملیکی بانک خبر داد.

براین اساس، "ونوین" پیرو اطلاعیه 9 تیر ماه با موضوع تصفیه مطالبات بانک اقتصاد نوین از گروه استراتوس اعلام کرد: این بانک سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران و فرابورس در 9 تیر و به قیمت پایانی تابلو در 13 خرداد را به شرح زیر تملیک کرد که با توجه به شناسایی درآمد مربوط در سال 98، صورت‌های مالی سال فوق از این بابت تعدیل نشده و مبلغ 12.5 میلیارد تومان به عنوان درآمد در سال 99 شناسایی خواهد شد.

سهام تملیک شده در این خصوص شامل 85 میلیون و 534 هزار و 983 سهم سرمایه‌گذاری ساختمان ایران (وساخت)، 559 میلیون و 43 هزار و 493 سهم بانک اقتصاد نوین (ونوین) با احتساب 317 میلیون و 774 هزار و 38 سهام جایزه حاصل از افزایش سرمایه اخیر، 35 میلیون و437 هزار و 500 سهم سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین (سنوین)، 169 هزار و 425 سهم شرکت بورس انرژی (انرژی 1).

از آنجا که سهام تملیک شده بانک اقتصاد نوین به منزله سهام خزانه است این بانک در نظر دارد سهام مندرج در بند 2 فوق را پس از ثبت افزایش سرمایه اخیر و قبل از پایان سال جاری بصورت یکجا (بلوکی) به فروش رساند که مراتب آن متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ