کد خبر: ۱۵۵۲۲۸
۱۴:۶ - ۱۳۹۹/۴/۱۳

پیش بینی آژانس از کاهش ۳۳ درصدی سرمایه‌گذاری نفتی در جهان

پیش بینی آژانس از کاهش ۳۳ درصدی سرمایه‌گذاری نفتی در جهان

آژانس انرژی پیش بینی کرد سرمایه گذاری جهانی بخش نفت طی سال جاری به دلیل کرونا با افت ۳۳ درصدی روبرو می شود که معادل ۴۰۰ میلیارد دلار است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از اویل پرایس، آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماه می اعلام کرد: انتظار می رود همه‌گیری ویروس کرونا موجب بیشترین کاهش سالانه سرمایه گذاری جهانی در بخش نفت شود که معادل 400 میلیارد دلار یعنی حدود یک سوم کمتر از سال گذشته خواهد بود.

بر اساس این گزارش، ریستاد انرژی نیز پیش بینی می کند، سرمایه گذاری جهانی در طرح های نفتی بالادستی 29 درصد به صورت سالانه کاهش یافته و به 383 میلیارد دلار در 2020 خواهد رسید.نفت شیل آمریکا نیز بیشترین آسیب را دیده و با کاهش 52.2 درصدی تا  67.3 میلیارد دلار پایین می آید.

صنعت شیل آمریکا از قبل نیز تحت فشار بود و اطمینان سرمایه گذاران و دسترسی آنها به سرمایه بسیار کاهش یافته و پیش بینی می شود سرمایه‌گذاری تا 50 درصد در 2020 کاهش یابد که موجب رکود بیشتر از حد انتظار بازار نفت خواهد شد.

الکساندر نواک نیز در اینباره گفت: قرار داد جدید کاهش تولید اوپک پلاس به تعادل بازار نفت کمک می کند. در اوج همه گیری کرونا در ماه آوریل، تقاضا برای نفت 25 تا 28 درصد معادل 28 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ