کد خبر: ۱۵۵۲۴۱
۰:۰ - ۱۳۹۹/۴/۱۴

برنامه تاپیکو برای عرضه اولیه ۵ شرکت تا پایان تابستان و سال
مدیر پرتفوی خبر داد:

برنامه تاپیکو برای عرضه اولیه ۵ شرکت تا پایان تابستان و سال

مدیر پرتفوی تاپیکو از عرضه اولیه سهام چوب خزر کاسپین و محصولات کاغذی لطیف پس از تایید هیات پذیرش فرابورس تا پایان تابستان و سه شرکت از صنعت سلولزی و تایر تا پایان سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیرمهدی صبایی گفت: چوب خزر کاسپین و محصولات کاغذی لطیف از شرکت های تابعه هلدینگ تاپیکو، پس از تایید هیات پذیرش فرابورس عرضه اولیه می شوند. پس از تکمیل فرایند ادغام شرکت فیبر بابلسر در شرکت چوب خزر کاسپین، امیدنامه نهایی این شرکت به همراه کلیه مدارک و مستندات لازم به فرابورس ارسال شده است.

وی افزود: با توجه به تغییر ساختار و ترکیب هیات پذیرش فرابورس بیش از ۱.۵ ماه است که در انتظار تشکیل جلسه این هیات و بررسی موضوع پذیرش شرکت چوب خزر کاسپین هستیم که امید می رود هر چه زودتر اعضای هیات پذیرش مشخص شده و موضوع در دستور کار قرار گیرد. از آنجا که این شرکت سهامی عام است، انتظار داریم مدت کوتاهی پس از پذیرش، فرایند درج نماد و عرضه سهام در فرابورس میسر شود.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه مشابه تاپیکو برای عرضه سهام شرکت محصولات کاغذی لطیف عنوان کرد: شرکت حریر خوزستان که پیشتر از شرکت های تابعه محصولات کاغذی لطیف بود از مالکیت آن خارج شده و به زیرمجموعه مستقیم هلدینگ سلولزی تاپیکو منتقل شده است. در حال حاضر صورت های مالی لطیف با اعمال اصلاحاتی که در حساب ها منظور شده مقبول واقع شده و بر این اساس امیدنامه و مدارک و مستندات تکمیل شده و به فرابورس ارسال شده است.

صبایی با بیان اینکه انتظار می رود این شرکت نیز با کوتاه ترین فاصله با شرکت چوب خزر کاسپین مورد پذیرش و عرضه قرار گیرد، ادامه داد: با توجه به اینکه شرکت لطیف سهامی خاص است برای تسریع در روند عرضه، فرایند تقویم اموال این شرکت را به موازات جلو بردیم و تقریبا تقویم دارایی‌ها در مرحله نهایی قرار دارد. امید می رود فرایند عرضه هر دو شرکت تا پایان تابستان در فرابورس به انجام برسد.

وی اضافه کرد: در صنعت سلولزی شرکت های حریر خوزستان و هلدینگ سلولزی و در حوزه صنعت تایر نیز سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک در برنامه پذیرش قرار دارند که فرایند عرضه آنها تا پایان سال محقق خواهد شد.

صبایی درخصوص عرضه اولیه سهام شرکت نفت ستاره خلیج فارس نیز گفت: به همراه سایر سهامداران عمده در حال بررسی امکان ورود سهام شرکت نفت ستاره خلیج فارس به بازار سرمایه هستیم اما مقدمه این کار اصلاح ساختار، افزایش سرمایه و تعیین تکلیف برخی بدهی های ارزی آن است. بعد از رفع این موضوعات شرایط برای عرضه سهام شرکت نفت ستاره خلیج فارس در بورس یا فرابورس احراز می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ