کد خبر: ۱۵۵۲۴۶
۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۴/۱۴

طرح دو فوریتی مجلس برای مالیات از خانه های دوم / بی‌سابقه در دنیا
نماینده مجلس خبر داد :

طرح دو فوریتی مجلس برای مالیات از خانه های دوم / بی‌سابقه در دنیا

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیشنهاد ۱۰۰ نماینده برای طرح دو فوریتی دریافت مالیات از مالکان خانه‌های دوم خبر داد که در دنیا بی سابقه است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی بابایی کارنامی درباره طرح دو فوریتی مجلس مبنی بر دریافت مالیات از خانه‌های دوم به دنیای‌اقتصاد گفت: این طرح، دریافت شیوه جدید مالیات از مالکان بیش از یک واحد مسکونی بوده که در صورت تصویب در دنیا بی‌سابقه است.

وی افزود: براساس این طرح افرادی که بیش از یک واحد مسکونی دارند، باید در زمان فروش واحد معادل ۲۰ درصد بهای فروش یا همان قیمت اسمی واحد را به‌عنوان مالیات پرداخت کنند. این در حالی است که در دنیا مالیات‌هایی از این دست براساس سود واقعی مالکان از فروش واحد دریافت می‌شود.

این نماینده ادامه داد: در این شکل از مالیات مسکن نه تنها سود واقعی ملاک دریافت مالیات نیست، بلکه سود اسمی نیز در محاسبه میزان مالیات لحاظ نخواهد شد و مبنا قیمت فروش بوده نه سود به‌دست‌آمده از فرآیند نگهداری و فروش مسکن دوم و چندم. یعنی حتی اگر مالک در زمان فروش بابت نگهداری و فروش واحد سودی هم به دست نیاورده باشد، ملزم به پرداخت ۲۰درصد قیمت فروش به‌عنوان مالیات است.

بابایی کارنامی گفت: وضعیت سفته‌بازی در بازار مسکن چنان وخیم شده که لازم است معاملات از این طریق تحت کنترل درآید. تاکنون این طرح از سوی ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس به امضا رسیده و در روزهای آینده پس از ارائه به هیات‌رئیسه مجلس برای طرح در کمیسیون‌های تخصصی اعلام وصول شود.

وی افزود: در این طرح پیش‌بینی شده افرادی که واحدهای مسکونی را به بازار اجاره عرضه کرده‌اند با ارائه مدارک معتبر از پرداخت این مالیات معاف شوند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ