کد خبر: ۱۵۵۲۵۳
۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۴/۱۴

ایران خواهان فعال شدن ساز و کار حل اختلاف برجام است
در نامه ظریف به مسئول سیاست خارجی اروپا:

ایران خواهان فعال شدن ساز و کار حل اختلاف برجام است

سخنگوی وزارت خارجه از نامه ظریف به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با محتوای درخواست فعال شدن ساز و کار حل اختلاف برجام به دلیل عدم پایبندی آلمان، انگلیس و فرانسه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، عباس موسوی اعلام کرد: به دنبال اقدام غیرمسئولانه و غیرقانونی آلمان، انگلیس و فرانسه در ارائه پیش نویس قطعنامه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و تداوم عدم پایبندی نسبت به تعهدات برجامی و مصوبات کمیسیون مشترک،محمد جواد طریف در نامه ای به جوزپ بورل خواستار فعال شدن ساز و کار حل اختلاف برجام شد.

وی افزود: در این نامه تاکید شده هرگونه مداخله در همکاری های پادمانی جاری بین ایران و آژانس مغایر با مفاد برجام بوده و می تواند تاثیرات منفی در پی داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: ایران ضمن اعلام آمادگی برای حفظ و اجرای کامل برجام در صورت پایبندی طرف مقابل در قبال هرگونه زیاده خواهی و رفتارهای غیرمسئولانه اقدامات لازم و متناسب را اتخاذ خواهد کرد و از سه کشور اروپایی می خواهد به جای حرکت در مسیر سیاست فشار حداکثری آمریکا با پایبندی نسبت به تعهدات، زمینه حفظ و اجرای کامل برجام را فراهم آورند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ