کد خبر: ۱۵۵۲۷۳
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۴/۱۴

تسهیل شرایط تهیه اوراق گواهی ظرفیت برای مشترکان صنعت برق در بورس انرژی
معاون شرکت برق حرارتی خبر داد:

تسهیل شرایط تهیه اوراق گواهی ظرفیت برای مشترکان صنعت برق در بورس انرژی

معاون برنامه‌ریزی شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به تسهیل شرایط تهیه اوراق گواهی ظرفیت نصب شده، گفت: مشترکان صنعت برق پس از این می‌توانند بصورت مرحله‌ای تعهد را انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمیدرضا عظیمی اظهار داشت: بر اساس ابلاغیه یازدهم خرداد معاون برق و انرژی وزیر نیرو و دستورالعمل اجرایی نحوه انجام تعهد مشترکان جهت ارایه اوراق گواهی ظرفیت، شرایط تهیه اوراق گواهی ظرفیت در بورس انرژی تسهیل شده و مشترکان می‌تـوانند بصورت مرحله‌ ای تعهد را در این خصوص انجام دهند.

وی ادامه داد: مشترکان با قدرت قراردادی بیش از پنج مگاوات یا مشترکانی که با درخواست افزایش قدرت، مجموع قدرت قراردادی را به بیش از پنج مگاوات افزایش داده و قرارداد آنها با مالک شبکه در بازه زمانی ابتدای سال 95 تا انتهای سال 98 مبادله شده باشد، می­‌توانند ضمن توافق با شرکت‌های برق منطقه­‌ای و توزیع نیروی برق نسبت به ارائه مرحله­‌ای اوراق گواهی ظرفیت متناسب با قدرت قراردادی اقدام کنند.

این مقام مسئول افزود: همچنین مشترکانی که از ابتدای سال جاری با درخواست افزایش قدرت، مجموع قدرت قراردادی را به بیش از پنج مگاوات افزایش ‌دهند شامل این موضوع خواهند شد. از ابتدای سال 99 بر اساس ابلاغیه وزیر نیرو ، اتصال به شبکه متقاضیان جدید مشروط به ارائه اوراق گواهی ظرفیت متناسب با قدرت قراردادی به مالک شبکه خواهد بود.

عظیمی عنوان کرد: با توجه به ابلاغ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام تعهد مشترکان جهت ارایه اوراق گواهی ظرفیت، تامین برق مشترکان مشمولی که نسبت به مراجعه، توافق و ارایه اوراق گواهی ظرفیتِ متناسب با قدرت قراردادی در مهلت مقرر اقدام نکنند، قابل تضمین نیست. همچنین درصورتی که این مشترکان طی یک سال از 31 شهریور سال جاری به انجام کامل تعهدات در زمینه ارایه گواهی ظرفیت اقدام نکنند، مالک شبکه نسبت به فسخ قرارداد اقدام و معادل ظرفیت آزاد شده را به متقاضیان جدید تخصیص خواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد مشترکان از فرصت مناسب خرید مرحله­‌ای در نظر گرفته شده برای ایفای تعهدات در خصوص ارائه اوراق گواهی ظرفیت حداکثر استفاده را کنند و از برقی مطمئن و پایدار بهره‌مند شوند.

بنابراین گزارش، گواهی ظرفیت سندی است قابل مبادله که با اجازۀ وزارت نیرو مبتنی بر ایجاد ظرفیت نیروگاهی قابل اتکای جدید و یا کاهش قدرت قراردادی مشترکان موجود صادر می‌شود. واحد گواهی ظرفیت کیلووات بوده که معرف تعهد تدارک یک کیلووات ظرفیت مطمئن نیروگاهی به‌مدت نامحدود است. واگذاری اشتراک جدید و یا افزایش قدرت قراردادی مشترکان مستلزم ارائه میزان متناسبی از گواهی ظرفیت است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ