کد خبر: ۱۵۵۲۸۰
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۴/۱۴

الحشد الشعبی مهمترین کانون تروریسم در استان دیالی را منهدم کرد

الحشد الشعبی مهمترین کانون تروریسم در استان دیالی را منهدم کرد

یکی از مسئولان ارشد الحشد الشعبی عراق از انهدام گروهک های تروریستی القاعده و داعش در استان دیالی و پاکسازی نهایی آنها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، صادق الحسینی در خصوص نابودی مهمترین کانون تروریسم به المعلومه گفت: منطقه حوض حمرین و دریاچه اطراف آن در 60 کیلومتری شمال شرقی شهر بعقوبه در استان دیالی در طول 15 سال گذشته ملتهب و پناهگاه شمار زیادی از باندهای تروریستی از القاعده و داعش بود و فعالیت آنها صدها خانواده را از تنها منبع رزق یعنی سید ماهی و کشاورزی محروم کرده بود.

وی افزود: نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند در زمانی کوتاه نبرد در منطقه حمرین و دریاچه آن را به سود خود یکسره کرده و بار دیگر در آنجا مستقر شوند و با این کار به پرونده این کانون ملتهب در استان دیالی و یک مرکز اصلی فعالیت های گروه تروریستی داعش پایان دهند.

بر اساس این گزارش، نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی عراق دومین روز از عملیات تامین امنیت منطقه الطارمیه در شمال بغداد را با هدف بازرسی و یافتن افراد مورد پیگرد و عناصر مخفی شده داعش در بین غیرنظامیان و خانواده ها آغاز کردند. در اولین روز از این عملیات،سه فرد تحت تعقیب دستگیر و مقادیری سلاح سبک کشف و امنیت منطقه تامین شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ