کد خبر: ۱۵۵۳۳۲
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۴/۱۵

ذوب آهن هیچگاه در پی ارزان خریدن سنگ آهن نبوده/ عدم بدهی به معادن
معاون خرید شرکت:

ذوب آهن هیچگاه در پی ارزان خریدن سنگ آهن نبوده/ عدم بدهی به معادن

معاون خرید ذوب آهن با اشاره به عدم بدهی به معادن سنگ آهن گفت: قیمت خرید سنگ دانه بندی درشت ۶۰ دلار بوده و هیچ گاه در پی ارزان خریدن سنگ آهن نبوده ایم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدجعفر صالحی با بیان اینکه اکنون سنگ دانه بندی درشت دانه مصرف کوره بلند را معادل 60 دلار بصورت تحویل معدن خریداری کرده و هیچ گاه در پی ارزان خریدن سنگ آهن نبوده ایم، گفت: آنچه که صادر می شود نیاز ذوب آهن است و سنگ آهنی که به چین صادر می شود سنگ عیار بالا است که مصرف داخلی دارد.

وی افزود: اکنون یک کشتی از اسکله شماره 13 آماده صادرات 55 هزار تن سنگ آهن منطقه سنگان و بهترین نوع سنگ آهن است. سنگ آهنی که عیار آن زیر 58 باشد قابل مصرف در کوره بلند نیست. هیچ بدهی به هیچ معدن سنگ آهنی نداریم و کسانی که شایعه می کنند ذوب آهن سنگ آهن را ارزان می خرد کسانی هستند که تاکنون هیچ سنگی به این شرکت نفروخته اند.

صالحی ادامه داد: در سال بیش از 1.8 هزار میلیارد تومان سنگ آهن می خریم اما اکنون 30 درصد ظرفیت ذوب آهن خالی است و موجودی سنگ آهن کارخانه نیاز چهار پنج روز را پاسخ می دهد. سنگ معدن با عیار 60 تا 61 را در معدن 10 تا 10.7 درصد قیمت شمش خریداری می کنیم.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ