کد خبر: ۱۵۵۳۴۸
۰:۰ - ۱۳۹۹/۴/۱۶

واکنش و وعده تکراری همتی در مورد بازار ارز / برخورد با صادرکنندگان خاطی
بعد از افزایش دلار به ۲۱.۶ هزار تومانی رخ داد:

واکنش و وعده تکراری همتی در مورد بازار ارز / برخورد با صادرکنندگان خاطی

رییس کل بانک مرکزی طبق روال معمول و با افزایش التهابات و نگرانی های ناشی از افزایش دلار ، دست به قلم شد و با وعده هایی از برخورد با صادر کنندگانی که تاکنون تعهد را ایفا نکرده‌اند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رحالی قیمت دلار در آستانه ورود به کانال بی سابقه 22 هزار تومانی قرار گرفته و و عده های کنترل بازار محقق نشده که عبدالناصر همتی طبق روال معمول با افزایش التهابات و نگرانی ها ، دست به قلم شد و با اعلام چند نکته مهم در باره بازار ارز در اینستاگرام نوشت :

۱- قبلاً هم تأکید کرده‌ام، تلاطم این روزهای بازار، عمدتاً از عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار حواله ارز به خاطر مشکلات ناشی از کرونا در ابتدای سال، نشأت گرفته است. با فروکش کردن تدریجی تقاضاهای تجمیع شده ماه های قبل و افزایش عرضه درنیما تعدیل خواهد شد.

۲- گزارشات خوبی از افزایش قابل توجه صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی و صادرات غیرنفتی و خبرهای مثبت از آزاد شدن منابع مسدودی بانک مرکزی دریافت کرده‌ام که روند تأمین ارز را متحول خواهد کرد.

۳- صادرکنندگان تکیه‌گاه اصلی ارز‌آوری کشور هستند. فرصت برای برگرداندن میلیاردها دلار ارز صادراتی در دو هفته آتی پایان می یابد. این فرصت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. از امروز با هماهنگی بانک مرکزی، قوه  قضائیه، وزارت صنعت و نهادهای نظارتی، صادر کنندگانی که تاکنون تعهد را ایفا نکرده‌اند در فهرست ده نفره برای توضیح در مورد نحوه ایفای تعهدات دعوت می شوند.

۴-مجدداً تأکید می کنم بانک مرکزی دخالت هدفمند در بازار را به تشخیص خود و با در نظر گرفتن مصالح عالیه اقتصادی کشور اعمال خواهد کرد. بانک مرکزی یک‌بار در مهر سال ۹۷ توان خود را نشان داد.

برخی به خاطر اشتباه محاسباتی تا دوسال برای فروش دلارهای ۱۹ هزار تومانی معطل ماندند. امروز نیز ریسک بازار ارز برای سرمایه گذاری به شدت افزایش پیدا کرده و وظیفه دارم این را به فعالان اقتصادی گوشزد کنم.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ