کد خبر: ۱۵۵۳۸۱
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۴/۱۶

کرونا ۴۰۰ میلیون شغل تمام وقت در جهان را نابود کرد/ پیش بینی سه سناریو
سازمان بین‌المللی کار :

کرونا ۴۰۰ میلیون شغل تمام وقت در جهان را نابود کرد/ پیش بینی سه سناریو

سازمان بین‌المللی کار با اعلام کاهش ۱۴درصدی ساعات کاری جهان معادل۴۰۰ میلیون شغل تمام وقت طی سه ماه دوم و به دلیل کرونا، سه سناریو برای بهبود بازار کار در نیمه دوم ۲۰۲۱ ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از راشاتودی، سازمان بین‌المللی کار اعلام کرد: ساعات کاری 14 درصد طی سه ماهه دوم  سال میلادی جاری به دلیل کرونا کاهش یافته که معادل 400 میلیون شغل تمام وقت در جهان است. در این میان قاره آمریکا با کاهش 18.3 درصدی و معادل 70 میلیون شغل تمام وقت ، بیشترین آسیب را دیده است.

این سازمان سه سناریو  را برای بهبود بازار کار در نیمه دوم 2021 ارائه کرده است. در اولین سناریو که بر پایه رونق فعالیت های اقتصادی، برداشته شدن محدودیت ها و بهبود مصرف و سرمایه گذاری طرح ریزی شده پیش بینی می شود میزان ساعت کاری 4.9 درصد معادل 140 میلیون شغل نسبت به سه ماهه چهارم 2019 کاهش یابد.

طبق سناریویی بدبینانه با فرض اینکه موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا موجب اعمال دوباره محدودیت ها و تعطیلی ها شود و روند بهبود اقتصادی را آهسته کند 11.9 درصد از ساعت کاری جهان معادل 340 میلیون شغل کاهش خواهد یافت.

در خوش‌بینانه‌ترین حالت که نتیجه ازسرگیری سریع فعالیت کارگران در نتیجه افزایش تقاضا و اشتغال زایی خواهد بود 1.2 درصد از ساعات کاری جهان معادل 34 میلیون شغل کاهش می یابد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ