کد خبر: ۱۵۵۴۱۸
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۴/۱۷

چرا خودرو باید در بورس کالا عرضه شود؟ / آخرین وضعیت طلب قطعه سازان
رئیس سابق انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی:

چرا خودرو باید در بورس کالا عرضه شود؟ / آخرین وضعیت طلب قطعه سازان

رئیس سابق انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اعلام دلیل عرضه خودرو در بورس کالا گفت: مطالبات قطعه سازان ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده که در سال جاری هم رقمی پرداخت نشده است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا نجفی منش با اعلام اینکه بار‌ها اعلام شده قیمت خودرو باید در حاشیه بازار تعیین شود تا افراد به طمع کسب سود و سرمایه گذاری وارد این بازار نشوند، درباره عرضه خودرو در بورس کالا به میزان گفت: خودروسازان باید تمام مواد اولیه از قبیل فولاد، آلومینیوم، مس و مواد پتروشیمی را در بورس کالا خریداری می‌کنند .بنابراین بهتر است قیمت خودرو نیز در بورس کشف قیمت شود.

وی افزود: بیشترین واردات قطعات خودرو مربوط به قطعات الکترونیکی و برخی مواد پلاستیکی و پلیمیری است که تولید برخی از قطعات پلاستیکی توسط پتروشیمی‌ها آغاز شده تا این قطعات در داخل تولید و داخلی سازی آن‌ها افزایش یابد. برخی قطعه ساز‌ان هم با خطر تمام شدن مواد اولیه مواجه هستند و بیشتر از یک هفته مواد اولیه ندارند.

این فعال صنعت خودرو دربار مطالبات قطعه سازان از خودروساز‌ها هم توضیح داد: وضعیت پرداختی به قطعه سازان به هیچ وجه مناسب نیست و برخی شرکت های قطعه سا بیش از ۱۲۰ روز دریافتی نداشته اند. درحالی باید حداکثر یک ماه پس از تولید کالا ، هزینه پرداخت شود که قطعه سازان مواد اولیه را یا نقدی می خرند یا باید بخش زیاد را به صورت پیش پرداخت بپردازند و همین موضوع ،تامین نقدینگی را با مشکل ایجاد کرده است.

نجفی منش درباره حجم مطالبات از خودروسازان گفت: درحال حاضر ، مطالبات قطعه سازان ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده و در سال جاری هم رقمی پرداخت نشده است .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ