کد خبر: ۱۵۵۴۷۹
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۴/۲۰

استفاده کنندگان غیرمجاز برق را معرفی کنید و پاداش۱۰ میلیونی بگیرید
سخنگوی صنعت برق :

استفاده کنندگان غیرمجاز برق را معرفی کنید و پاداش۱۰ میلیونی بگیرید

سخنگوی صنعت برق کشور از پاداش ۱۰ میلیون تومانی برای معرفی استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمز ارز خبر داد و گفت: دارندگان گواهی صرفه‌جویی می‌توانند برق مصرفی را از طریق بورس تامین کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه پس از مصوبه دولت فضا برای فعالیت رمزارزها باز شده گفت : برای عده ای که راهکار قانونی را انتخاب نمی‌کنند و روش‌های غیرقانونی و به اصطلاح برق دزدی را ترجیح می‌دهند جریمه هایی در نظر گرفته‌ شده و افرادی که در شناسایی متخلفین و استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمز ارز همکاری کنند تا سقف 10 میلیون تومان پاداش دریافت خواهند کرد.

وی افزود: بیش از ۱۰۰۰ مرکز استخراج رمزارز را شناسایی کردیم که مطابق قانون با آن‌ها برخورد شده و با توجه به قیمت تعرفه‌های مصوب از آنها هزینه اخذ شده است. تعرفه‌ها در حوزه رمزارزها به گونه‌ای است که در تابستان ساعاتی ماینرها قطع می شوند چراکه شبکه تحت فشار است و قطعا پایداری شبکه و استفاده همه مشترکان از برق اهمیت دارد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: با ایجاد امکان تامین برق مراکز استخراج رمزارز از محل سرمایه‌گذاری در طرح‌های صرفه‌جویی انرژی الکتریکی، مدت زمان بازگشت سرمایه‌گذاری در مراکز استخراج رمزارز با کاهش چشمگیری مواجه خواهد شد.

رجبی مشهدی گفت : به زودی فراخوانی برای علاقه مندان بهینه‌سازی مصرف برق اعلام خواهیم کرد که یکی ازآنها طرح جایگزینی کولرهای گازی فرسوده و کم بازده بوده که میزان برق صرفه‌جویی شده آن‌ها مشخص شده و کسانی که بتوانند از این ظرفیت استفاده و گواهی صرفه‌جویی اخذ کنند،می‌توانند برق مصرفی را از طریق بورس تامین کنند.

وی افزود: دارنده گواهی صرفه‌جویی مجاز است معادل انرژی الکتریکی مندرج در گواهی را براساس مقررات جاری از طریق بورس انرژی به طور مستقیم و یا از طریق قراردادهای دو جانبه با مالک نیروگاه خریداری و برای مصرف نهایی به هر یک از کاربردهای رایج از جمله استخراج رمزارزها تخصیص دهد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ