کد خبر: ۱۵۵۴۸۶
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۴/۲۰

پذیره‌نویسی صندوق با درآمد ثابت اعتماد داریک از فردا شروع می شود
به مدت ۵ روز کاری :

پذیره‌نویسی صندوق با درآمد ثابت اعتماد داریک از فردا شروع می شود

مدیرعامل سبدگردان داریک پارس از زمان آغاز پذیره نویسی صندوق با درآمد ثابت اعتماد داریک در فرابورس و ویژگی‌های آن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابوالفضل شهرآبادی در نشستی خبری آنلاین با ارائه توضیحاتی درباره صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد داریک گفت: شرکت‌های سبدگردانی کانالی برای جذب سرمایه توسط افراد مبتدی و نیمه حرفه‌ای به سمت بازار سرمایه و تسهیل فرایند تشکل سرمایه هستند. سبدگردان داریک پارس که از سال گذشته مجوز فعالیت گرفته وارد این عرصه شده و با تشکیل دارایی تحت مدیریت مناسب تلاش می‌کند نقدینگی جذب‌شده را به سمت فرصت‌های سرمایه‌گذاری هدایت کند.

وی افزود: این شرکت در حال معرفی اولین صندوق سرمایه‌گذاری به بازار سرمایه است و از شنبه تا چهارشنبه هفته آینده صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت اعتماد داریک در فرابورس پذیره‌نویسی می‌شود تا فرصت جدیدی برای سرمایه‌گذارای در اختیار فعالان بازار سرمایه قرار دهد. این نوع از صندوق‌ها عمده درآمد را در ابزارهای با درآمد ثابت مانند سپرده‌ها، گواهی‌های سپرده و اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌کنند و تا ۱۰ درصد از منابع را نیز می‌توانند به سرمایه‌گذاری در سهام اختصاص دهند.

این مقام مسئول درباره ویژگی‌های این صندوق عنوان کرد: صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد داریک ۱۰۰ میلیارد تومانی است که حداقل باید ۱۰ میلیارد تومان آن در پذیره‌نویسی خریداری شود. ارکان اصلی صندوق نیز شامل مدیر آن یعنی شرکت سبدگردان اعتماد داریک و بازارگردان یعنی صندوق بازارگردانی امید لوتوس پارسیان است.

به گفته شهرآبادی، افرادی که ریسک‌پذیری کمتری دارند و نمی‌خواهند بطور جدی درگیر سهام شوند می‌توانند سرمایه‌گذاری را در صندوق‌های با درآمد ثابت قرار دهند چرا که این صندوق‌ها به واسطه ریسک کم تقریبا سود تضمین شده‌ای دارند و معمولا سود ۲۰ درصدی را تامین می‌کنند که می‌تواند یک زمینه مطمئن برای سرمایه‌گذاری افراد باشد.

بنابراین گزارش، در جریان پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد داریک در فرابورس حداکثر تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی نامحدود و بازار معاملات ثانویه این صندوق، بازار ابزارهای نوین مالی است. تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل انتشار این صندوق نیز ۱۰۰ میلیون واحد بوده و حداقل و حداکثر تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری عادی قابل پذیره‌نویسی "داریک" ۹ و ۹۹ میلیون واحد است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» جلال عزیزخانی | ساعت ۱۴:۴ - ۱۳۹۹/۴/۲۲
0
0
پاسخ
باسلام برای روشنتر نمودن پذیره نویسی بفزمایید کدام بانک باید بریم چقدر میتوانیم بخریم
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ