کد خبر: ۱۵۵۵۳۴
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۴/۲۱

کرونا شاید جان ۶۰ هزار ایرانی را بگیرد / موج دوم و کشنده تر
هشدار رییس اتاق فکر کرونای تهران:

کرونا شاید جان ۶۰ هزار ایرانی را بگیرد / موج دوم و کشنده تر

رییس اتاق فکر کرونای تهران با اشاره به اینکه سیاست آزمون و خطا درباره کرونا کارساز نیست گفت: درصورت عدم تصمیم گیری درست و به موقع، ممکن است بیش از۵۰ تا۶۰ هزار ایرانی قربانی شوند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازمهر، حسین قناعتی با اشاره به اینکه سیاست آزمون و خطا درباره کرونا کارساز نیست گفت: هشدار می‌دهم اگر از این پس درست برنامه‌ریزی نشود و مردم نیز همکاری نکنند،خطر بروز مرگ و میرهای بسیار بالا وجود دارد.موج دوم کرونا در پاییز می‌آید و ممکن است بسیار کشنده‌تر باشد.

وی افزود: اگر تصمیمات صحیح و به موقع اتخاذ نشود،ممکن است بیش از ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر در ایران به دلیل ابتلا قربانی شوند.متاسفانه در بحران کرونا آن‌گونه که باید به عامل زمان توجه نکردیم و با تاخیر در شروع قرنطینه حداقل ۳ تا ۴ هفته زمان طلایی را از دست دادیم.

قناعتی همچنین برصرفه‌جویی به عنوان عامل مهمی در مدیرت بحران کرونا تاکید کرد و گفت: باید به مساله صرفه جویی توجه کرد چراکه آینده این بحران مشخص و قابل پیش‌بینی نیست وهمه باید در هزینه‌کرد سرمایه‌های فعلی دقت کنند تا بتوان از این طریق دوام و تاب‌آوری بیشتری در سطح جامعه ایجاد کرد.

وی افزود: صنایع مختلف و کسب‌وکارها از این بیماری آسیب دیده و سبک زندگی تغییر کرده است و در دوران پساکرونا بیشتر نیز تغییر خواهد کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ