کد خبر: ۱۵۵۵۳۷
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۴/۲۱

جزئیاتی از برنامه مجلس برای تخصیص سهام عدالت به ۱۰ میلیون جامانده

جزئیاتی از برنامه مجلس برای تخصیص سهام عدالت به ۱۰ میلیون جامانده

سخنگوی کمیسیون اقتصادی با اشاره به طرح تخصیص سهام عدالت به ۱۰ میلیون جامانده گفت: موالید خانوارهای تحت پوشش سازمان های حمایتی و دهک یک تا ۶ جامانده، مشمول این طرح خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی طغیانی با اشاره به اینکه بر اساس طرح مجلس نزدیک به 10 میلیون نفر دیگر باید سهام عدالت دریافت کنند به تسنیم گفت: مجلس بر اجرایی شدن این طرح تاکید دارد هرچند وزارت اقتصاد اعلام می کند سهامی برای واگذاری به مشمولان جدید وجود ندارد اما با پیگیری های مجلس مشمولان می‌توانند به دریافت این سهام امیدوار باشند.

وی افزود: فقط موالید خانوارهای تحت پوشش سازمان های حمایتی (کمیته امداد و...) مشمول سهام عدالت جدید خواهند شد. ارائه سهام عدالت جدید به همه موالید افرادی که از قبل دارای سهام عدالت بوده‌اند نمی تواند با عدالت سازگار باشد البته جزئیات این موضوع همچنان در دست بررسی است.

این نماینده مجلس ادامه داد: ماجرای توقف عرضه دو صندوق قابل معامله و ابهامات سهام برگشتی در سال 94 همچنان در دست بررسی است اما در طرح مجلس دولت ملزم به ارائه سهام عدالت به مشمولان جدید و جاماندگان خواهد شد. به هر حال باید تکلیف سهام عدالت باز پس گرفته شده از مردم در سال 94 مشخص شود. حدود 900 هزار نفر از کمیته امداد و 300 هزار نفر از بهزیستی مشمول جدید سهام عدالت خواهند بود.

طغیانی با اشاره به اینکه 1.8 میلیون نفر نیز جامانده طرح سهام عدالت از دهه هشتاد هستند، عنوان کرد: بیش از 6.5 میلیون نفر نیز از خانوارهای دهک یک تا شش که از دریافت سهام عدالت جامانده اند، از مشمولان طرح مجلس خواهند بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ