کد خبر: ۱۵۵۵۴۱
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۴/۲۱

امور پذیرش شرکت های استانی سهام عدالت در بورس انجام می شود
رییس سازمان بورس:

امور پذیرش شرکت های استانی سهام عدالت در بورس انجام می شود

رییس سازمان بورس با اشاره به نهایی شدن پرتفوی شرکت های استانی سهام عدالت و انتقال دارایی 30 میلیون مشمولین گفت: هیات مدیره این شرکت ها موظف به انجام امور پذیرش در بورس شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن قالیباف اصل با اشاره به اینکه مقرر شده بود تا یک تیر سبد سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی نهایی شود و دارایی مشمولان سهام عدالت که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند به این شرکت ها منتقل شود به شبکه خبر گفت: سبد سهام این شرکت ها نهایی و توسط سازمان خصوصی سازی به شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام شده است.

وی با بیان اینکه بحث دوم پذیرش این شرکت ها در بورس است، افزود: سرمایه جدید شرکت های سرمایه گذاری استانی پس از افزایش سرمایه ثبت می شود و مشمولین سهام عدالت می توانند ارزش دارایی ها را مشاهده کنند. باتوجه به اینکه پورتفوی این شرکت ها بورسی است پذیرش آنها در بورس تهران کار سختی نیست.

قالیباف اصل ادامه داد: در این خصوص هیات مدیره شرکت ها موظف شدند بطور جدی به انجام امور پذیرش بپردازند که در صورت عدم انجام، تخلف از این آیین نامه محسوب می شود. طبق آمارها 30 میلیون نفر از مشمولین روش غیر مستقیم را انتخاب کردند که سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی بشمار می آیند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ