کد خبر: ۱۵۵۵۴۷
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۴/۲۱

معاملات مشکوک
در روز افت ۱۲ هزار و ۳۴۷ واحدی شاخص رخ داد:

معاملات مشکوک "فارس"، دو پتروشیمی، دو سهم سیمانی + ۱۰ نماد

در روز افت ۱۲ هزار و ۳۴۷ واحدی شاخص، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، دو پتروشیمی، دو شرکت سیمانی به همراه ۱۰ نماد بورسی و فرابورسی دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات اولین روز کاری هفته، بازار سهام با افزایش عرضه آغاز به کار کرد به طوری که در ابتدا با افت 32 هزار واحدی روبرو شد اما با بهبود تقاضا در بسیاری از نمادها در نهایت شاخص بورس با کاهش 12 هزار و 347 واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و 741 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب بیش از 16 هزار میلیارد تومان در بورس و 6.9 هزار میلیارد تومان در فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به بانک تجارت و بانک صادرات با داد و ستد بیش از 1.8 و 1.4 میلیارد سهم و بانک پارسیان، فولاد مبارکه به همراه توسعه مولد نیروگاهی جهرم با تقاضای 626، 338 و 320 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 5 تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت سرمایه گذاری اعتلا البرز حاضر در بازار دوم معاملات فرابورس ضمن افت 3.3 درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد بیش از 16.8 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، فیبر ایران، پتروشیمی شیراز، نیروگاه زاگرس کوثر، بیمه حافظ، سیمان‌هگمتان‌، تولید برق ماهتاب کهنوج، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی خارک، کشتیرانی آریا، معدنی‌ املاح‌ ایران‌، کیسون، نفت پاسارگاد و سیمان خزر مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، دو پتروشیمی، دو شرکت از صنعت سیمان به همراه 10 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ