کد خبر: ۱۵۵۵۵۰
۰:۰ - ۱۳۹۹/۴/۲۲

زمان عرضه اولیه و سفارش خرید
با ۱۵ درصد در فرابورس:

زمان عرضه اولیه و سفارش خرید "رافزا" اعلام شد / مشخصات نهمین شرکت جدید

شرایط عرضه اولیه و زمان سفارش گیری ۱۵ درصد از سهام رایان هم افزا مشخص شد تا این شرکت ۲۰ میلیارد تومانی سه شنبه این هفته ، عنوان دار نهمین شرکت جدید سال شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی چهارشنبه هفته گذشته 20 درصد سهام لیزینگ پارسیان به عنوان هشتمین شرکت جدید در بازار دوم معاملات بورس عرضه اولیه شد که سه این هفته 24 تیر نیز سهام رایان هم افزا در بازار دوم معاملات فرابورس حاضر می شود .

به این ترتیب، 13 درصد از سهام "رافزا" معادل 26 میلیون سهم با حداکثر سهمیه هر فرد حقیقی و حقوقی 20 سهم با دامنه قیمت 2450 تا 2500 تومانی هر سهم به عموم واگذار خواهد شد. همچنین دو درصد دیگر معادل 4 میلیون سهم روز شنبه 28 تیر با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می گیرد.

براین اساس، زمان سفارش گیری سهام "رافزا"روز سه شنبه 24 تیر از ساعت 13 تا 17 اعلام شده، مدیر عرضه شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا و متعهدین خرید تامین سرمایه لوتوس پارسیان و تامین سرمایه امید هر کدام به میزان 33.33 و 16.67 درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه هستند.

طبق بررسی های بورس پرس، رایان هم افزا با بیش از 10 سال فعالیت میزبان 66 کارگزاری بورس اوراق بهادار، 52 کارگزاری بورس کالا، انجمن کارگزاری در حوزه معاملات برخط، 10 بانک و 170 صندوق سرمایه گذاری مشترک فعال با بیش از 13 هزار شعبه فعال و عملیات بیش از 20 هزار کاربر برای حدود 6.5 میلیون سرمایه‌گذار را بصورت برخط ساماندهی و خدمات رسانی می کند.

در ترکیب سهامداری این شرکت، تامین سرمایه نوین با 33.9 درصد، تامین سرمایه سپهر با 28 درصد، شرکت ادورا مشاور با 20 درصد ، کارگزاری تدبیرگران فردا با 17.8 درصد و سایر سهامداران با 0.2 درصد سهم حضور دارند. سرمایه اولیه شرکت 1.25 میلیارد تومان بوده که طی چهار مرحله افزایش سرمایه به 20 میلیارد تومان رسیده است.

"رافزا" در سه ماهه نخست سال جاری بالغ بر 34.6 میلیارد تومان درآمد کسب و 24.9 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده که نسبت به دوره مشابه قبل با رشد 227 و 482 درصدی روبرو شده است. همچنین 1248 ریال سود برای هر سهم محقق کرده در حالی که در مدت مشابه قبل با تحقق سود 429 ریالی با افزایش 191 درصدی همراه شده است.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام 8 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین و لیزینگ پارسیان به ترتیب در 20 و 27 فروردین، 10 و 31 اردیبهشت ، 7 خرداد ، 4 ، 11 و 18 تیر عرضه اولیه شده اند و رایان هم افزا نهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» rasol | ساعت ۱۴:۰ - ۱۳۹۹/۴/۲۲
0
0
پاسخ
سلام چرا عرضه های اولیه بسیار کم است که آمدم خجالت میکشد آنها را خریداری کند
حداقل تعداد سهام را بیشترنمایید که وقتی کسی خریداری می‌کند ارزش سرمایه‌گذاری راداشته باشد
» محمد | ساعت ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۴/۲۴
0
0
پاسخ
سلام دوستان
هرکس کارگزاری آگاه داره،لطفا بره توی باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه در قسمت معرفی معرف میتونید کد GH1471 را بزنید و از ۱۵ درصد تخفیف در کارمزد معاملات برخوردار بشین.و هم ۴۰۰ امتیاز جایزه بگیرید.ممنون
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ