کد خبر: ۱۵۵۵۹۶
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۴/۲۲

معاملات مشکوک
در روز رشد ۷۱ هزار و ۴۷۹ واحدی شاخص رخ داد:

معاملات مشکوک "افق"، دو سرمایه گذاری، ۵ سهم سیمانی + ۷ نماد

در روز رشد ۷۱ هزار و ۴۷۹ واحدی شاخص، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، پنج سهم سیمانی، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه ۷ نماد بورسی و فرابورسی دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات دومین روز کاری هفته، بازار سهام با توجه به افزایش تقاضا در روز گذشته با روند مثبت آغاز به کار کرد به طوری که با گذشت یک ساعت از آغاز معاملات، نماگر بازار سرمایه با رشد 57 هزار واحدی روبرو شد و در نهایت با افزایش عرضه ها شاخص بورس با جهش 71 هزار و 479 واحدی و عبور از مرز مقاومت 1.8 میلیون واحدی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب بیش از 19.9 هزار میلیارد تومان در بورس و 8 هزار میلیارد تومان در فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو، بانک تجارت و بانک صادرات با داد و ستد بیش از 1.4 ، 1.2 و 1.1 میلیارد سهم و فولاد مبارکه به همراه ذوب آهن با تقاضای 527 و 512 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 9 تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت صنعتی مینو حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس ضمن افت 4.5 درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد بیش از 28.1 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های شهرسازی باغمیشه، سیمان باقران، سرمایه گذاری اقتصاد نوین، خدمات فنی فولاد یزد، سیمان کارون، امور رفاهی کارگزاران پارس، بیمه رازی، سیمان هرمزگان، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، سیمان اصفهان، سرمایه گذاری شفادارو، سیمان ساوه، تابان نیرو سپاهان و شیمیایی سینا مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، پنج شرکت از صنعت سیمان، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه 7 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ