کد خبر: ۱۵۵۶۶۲
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۴/۲۴

حداکثر افزایش قیمت دارو ۱۵ درصد است / دلار ۴۲۰۰ تومانی به داروهای خاص
رئیس سازمان غذا و دارو:

حداکثر افزایش قیمت دارو ۱۵ درصد است / دلار ۴۲۰۰ تومانی به داروهای خاص

رئیس سازمان غذا و دارو از افزایش ۱۵ درصدی قیمت دارو در سال جاری خبر داد و گفت: به داروهای بیماران خاص همچنان ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا شانه‌ساز درباره افزایش قیمت دارو در سال جاری به ایسنا گفت: قیمت دارو نیز مانند سایر کالاهای صنعتی تحت تاثیر افزایش قیمت نهاده‌های تولید قرار می‌گیرد اما تلاش می کنیم حداقل افزایش قیمت اعمال شود و در حدی باشد که کارخانه تولیدکننده دچار مشکل نشود تا مجبور نشویم داروهای مورد نیاز را با چند برابر قیمت از خارج وارد کنیم. بنابراین میانگین افزایش قیمت قطعا کمتر از ۱۵ درصد برای همه داروها خواهد بود.

وی افزود: از آنجا که برای برخی داروها مانند داروهای OTC (بدون نسخه) از گذشته هم تحت پوشش بیمه نبودند حذف ارز دولتی نگرانی از بابت افزایش هزینه‌ها ایجاد نمی کند. در حال حاضر هم ارز ماده اولیه این داروها نیمایی شده و تاثیر آن در قیمت تمام شده برای داروهای تولید داخلی بالا نیست.

شانه‌ساز ادامه داد:  طی سال‌های گذشته به بسته بندی برخی داروها نیز ارز نیمایی تعلق می‌گرفت و فقط ماده اولیه ارز دولتی دریافت می‌کرد که با حذف ارز دولتی تاثیر چندانی در قیمت تمام شده داروها ندارد.البته به داروهای بیماران خاص همچنان ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق می گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ