کد خبر: ۱۵۵۶۶۵
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۴/۲۴

قطعه‌ سازان از عرضه خودرو در بورس کالا استقبال کردند
رئیس انجمن :

قطعه‌ سازان از عرضه خودرو در بورس کالا استقبال کردند

رئیس انجمن قطعه سازان گفت: کشف قیمت خودرو در بورس کالا بهترین مسیر برای تقویت تولید است و این انجمن از آن استقبال می کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا نجفی‌منش با اشاره به اینکه سال‌ها است قیمت گذاری دستوری باعث شده خودروسازان و قطعه‌سازان محصولات را با ضرر و زیان تولید کنند، گفت: پیشنهاد همواره تعیین قیمت در حاشیه بازار است. در چنین شرایطی اگر بستر لازم فراهم باشد، با عرضه خودرو در بورس کالا قیمت می‌تواند بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود که ۱۰۰ درصد به نفع خودروسازان و قطعه سازان و حتی مصرف کنندگان خواهد بود. از سویی در گذشته نیز خودروسازان در چند نوبت محصولات را در بورس کالا عرضه کرده‌اند و آن عرضه ها نیز اتفاقا با موفقیت همراه بوده است.

وی افزود: در چنین شرایطی باید با همکاری خودروسازان و بورس کالا، زمینه لازم برای عرضه مجدد خودرو در بورس فراهم شود. این روزها تقاضا برای خرید خودرو نیز بسیار زیاد است و قدر مسلم با عرضه این محصول در بازار سرمایه از آن استقبال خواهد شد. نظر به اینکه مواد اولیه خودروسازان و قطعه‌سازان در بورس کالا عرضه می‌شود، عرضه این محصول نیز امری منطقی است زیرا خودروسازان محصولاتی چون فولاد، مس، آلومینیوم ‌و مواد پتروشیمی را در بورس کالا خرید می‌کنند و با توجه به اینکه قیمت این محصولات در بورس براساس عرضه و تقاضا و به نوعی رقابتی تعیین می‌شود، خودروسازان نیز باید این امکان را داشته باشند تا محصولات را در یک بستر رقابتی عرضه کنند.

نجفی‌منش با تاکید بر اینکه از اصلی ترین مزیت عرضه هر محصولی در بورس کالا، شفافیت اطلاعاتی است، ادامه داد: خودرو نیز نیاز دارد در یک فضای شفاف کشف قیمت شود. انجمن خودروسازان پیشنهاد را برای عرضه خودرو در بورس کالا به مسئولان دولتی از جمله رئیس جمهور و وزارت صنعت ارائه کرده‌ بنابراین این امیدواری وجود دارد با توجه به رونق این روزهای بازار سرمایه، بستری فراهم شود تا خودرو نیز در بورس کالا عرضه شود و خودروسازان از این مسیر و ابزارهای مالی بورس کالا بتوانند به تامین مالی بپردازند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ