کد خبر: ۱۵۵۶۸۵
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۴/۲۴

بنیاد مستضعفان با بانک بورسی و چند راهکار پیگیر  وام قرض الحسنه باشد
بانک مرکزی :

بنیاد مستضعفان با بانک بورسی و چند راهکار پیگیر وام قرض الحسنه باشد

بانک مرکزی به اظهارات اخیر پرویز فتاح مبنی بر مخالفت با تاسیس بانک قرض الحسنه واکنش نشان داد و اعلام کرد بنیاد مستضعفان از طریق بانک بورسی و چند راهکار پیگیر وام قرض الحسنه باشد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک مرکزی در واکنش به اظهارات اخیر پرویز فتاح مبنی بر مخالفت نهاد ناظر بازار پول با تاسیس بانک قرض الحسنه توسط بنیاد مستضعفان با هدف ارایه وام در دوران کرونا اعلام کرد : بنیاد مستضعفان هم اکنون سهامدار اصلی و عمده بانک سینا است که می‌تواند تمام منویات و مقاصد در زمینه اعطای قرض‌الحسنه را بدون هیچ‌گونه محدودیتی اجرا کند.

چنانچه استفاده از ظرفیت بانک سینا برای این مهم مدنظر نیست، بنیاد مستضعفان می‌تواند اهداف و مأموریت‌های متصور در خصوص فعالیت متمرکز در زمینه قرض‌الحسنه اعم از تخصیص و تجهیز را به صورت مستقل از طریق تأسیس یک صندوق قرض الحسنه و یا از طریق بانک سینا پیگیری کند. در حال حاضر ضوابط و مقررات موجود، اجرای هر دو روش مذکور را حمایت می‌کند.

علاوه بر دو راهکار فوق ، اگر بنیاد مستضعفان در نظر دارد از طریق منابع داخلی به اعطای قرض‌الحسنه بپردازد، می‌تواند با بهره گیری از ساز و کار قرض الحسنه ویژه که ضوابط آن در نظام پولی و بانکی اجراشده هم از رهگذر بانک سینا و هم از طریق ایجاد صندوق قرض‌الحسنه، تک شعبه‌ای عاملیت پرداخت قرض‌الحسنه از محل منابع داخلی خود را واگذار کند.

نکته پایانی اینکه بانک مرکزی از دیدگاه و برنامه رییس بنیاد مستضعفان ، استقبال و آمادگی کامل برای رسیدگی به هر یک از راهکارهای اشاره شده را اعلام می‌کند. بدیهی است در صورت وصول تقاضا به قید فوریت، بررسی و اقدام خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ