کد خبر: ۱۵۵۶۹۴
۰:۰ - ۱۳۹۹/۴/۲۵

امروز دهمین عرضه اولیه انجام می شود/ نقدینگی ۵۹۹ هزار تومانی با احتمال کاهش
در بورس تهران:

امروز دهمین عرضه اولیه انجام می شود/ نقدینگی ۵۹۹ هزار تومانی با احتمال کاهش

امروز با عرضه اولیه ۱۲ درصد از سهام زرماکارون در بورس تهران، دهمین شرکت جدید سال وارد بازار سهام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی، امروز 12 درصد از سهام زرماکارون در بورس تهران عرضه اولیه و طی آن 192 میلیون سهم( 160 میلیون سهم در روز عرضه اولیه و 32 میلیون سهم روز بعد عرضه به صندوق های سرمایه گذاری) با محدوده قیمتی 3775 تا 3975 تومانی و سهمیه 150 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی واگذار می شود.

براساس این گزارش، هر چند نقدینگی لازم برای خرید 150 سهم "غزر" حدود 599 هزار تومان است اما طبق تجربه عرضه های اولیه قبلی و به دلیل استقبال سرمایه گذاران ، سهمیه و نقدینگی کمتر از رقم اعلام خواهد بود. در صورت استقبال 3.5 تا 5 میلیون نفر تعداد 32 تا 45 سهم به هر کد(حدود 128 هزار تا 180 هزار تومان) به هر کد تخصیص خواهد یافت.

طبق بررسی های بورس پرس، سرمایه شرکت در بدو تاسیس یک میلیون تومان بوده که طی هشت مرحله به 160 میلیارد تومان افزایش یافته است. 51 درصد سهام زرماکارون با 744 نفر نیروی انسانی به مرتضی سلطانی، محسن امینی، مهدی امینی و شرکت توسعه صنعتی غذایی زر هر کدام مالکیت 10 درصد از سهام و 19 درصد دیگر به آرش سلطانی تعلق دارد تعلق دارد. موضوع فعالیت اصلی شرکت تهیه و تولید و بسته بندی و خرید و فروش انواع ماکارونی های مختلف اعم از ساده و فانتزی و محصولات همانند از قبیل انواع رشته و لازانیا است.

سیاست تقسیم سود پیشنهادی شرکت برای سال مالی 98 و سال‌های پس از آن تقسیم حداکثر 90 درصد سود بین سهامداران است.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام 8 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین و لیزینگ پارسیان به ترتیب در 20 و 27 فروردین، 10 و 31 اردیبهشت ، 7 خرداد ، 4 ، 11 و 18 تیر عرضه اولیه شده اند و رایان هم افزا و زرماکارون نهمین و دهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می روند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ