کد خبر: ۱۵۵۷۲۸
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۴/۲۵

ثبات نرخ دلار ۲۰ هزار تومانی عامل ورود شاخص به کانال ۲.۲ میلیونی
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

ثبات نرخ دلار ۲۰ هزار تومانی عامل ورود شاخص به کانال ۲.۲ میلیونی

کارشناس بازار سرمایه با پیش بینی ورود شاخص به کانال ۲.۲ میلیون واحد قبل از پایان تابستان درصورت ثبات نرخ دلار ۲۰ هزار تومانی گفت: بازار در حال اصلاح سبد پرتفوی و حرکت از سمت سهام کوچک به سمت بنیادی است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی مولایی با بیان اینکه ثبات نرخ دلار در کانال ۲۰ هزار تومانی باعث ادامه روند صعودی شاخص بورس تا کانال دو میلیون واحد خواهد شد به ایرنا گفت: سهامداران با توجه به وضعیت حاکم در بازار نباید در انتظار اصلاح ۴۰ درصدی شاخص مانند چند وقت گذشته باشند.

وی افزود: با توجه به کنترل شیوع ویروس کرونا در چین، اروپا و آمریکا و بازگشایی کارخانه‌ها، سهام گروه‌هایی مانند پتروشیمی، پالایشی و فلزات اساسی که صادرات با دلار سنای بیش از ۲۰ هزار تومان محاسبه می‌شود با سودسازی‌ های جدیدی همراه خواهد بود. اگر دلار با کف کانال ۲۰ هزار تومان مورد معامله قرار گیرد و دلار سنا در قیمت بیش از ۲۰ هزار تومان باقی بماند، شاخص بورس بعد از استراحتی کوتاه، حرکت جدید را برای ورود به کانال دو میلیون واحد و دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد آغاز خواهد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه تا زمان حرکت دلار به سمت صعود روند معاملات بورس افزایشی خواهد بود، ادامه داد: شاخص بورس تا قبل از پایان تابستان می‌تواند تا کانال دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد رشد داشته باشد.اخیرا در بازار شاهد روند صعودی شاخص کل و افت شاخص‌هم وزن هستیم که این موضوع نشان‌دهنده گرایش بازار به سمت سهام بنیادی است. بازار فعلا در حال اصلاح سبد پرتفوی و حرکت از سمت سهام کوچک به سمت سهام بنیادی بازار است.

مولایی عنوان کرد: بازار بعد از اصلاح سهم‌های کوچکتر که جذابیت قیمتی پیدا می‌کنند، بخشی از نقدینگی‌ها را به سمت سهام کوچک سوق می‌دهد و تعادل دوباره به مرور زمان بین دو شاخص برقرار می‌شود. کند شدن روند صعودی شاخص بورس در چند روز اخیر فرصت خوبی را برای اصلاح سبدها و ورود پول‌های جدید به بازار فراهم کرده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ