کد خبر: ۱۵۵۸۴۹
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۴/۲۹

مجلس برای کاهش سود وام مسکن به ۹ درصد طرح داد / حمایت از انبوه سازان
رئیس کمیسیون عمران :

مجلس برای کاهش سود وام مسکن به ۹ درصد طرح داد / حمایت از انبوه سازان

رئیس کمیسیون عمران مجلس از ارائه طرح جدید برای کاهش سود وام خرید مسکن به ۹ درصد با تخصیص مصالح ساختمانی به انبوه سازان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به طرح کمیسیون عمران مجلس برای تولید انبوه مسکن به خانه ملت گفت: کمبود شدید مسکن موجب افزایش چشمگیر قیمت ها شده و مجلس در حال تدوین طرح تولید انبوه مسکن با همکاری مرکز پژوهش ها ، کارشناسان، مسئولان وزارت راه، بانک مرکزی و انبوه سازان است.

وی افزود: تاکنون میزان تسهیلات مسکن از کل وام ها تنها 7 درصد بوده که در طرح جدید به 20 درصد افزایش و میزان سود نیز از 18 درصد به حدود 9 تا 12 درصد کاهش می یابد. البته این میزان سود هنوز نهایی نشده و در شرایط کنونی قیمت مصالح بسیار گران بوده که به دلیل صادرات یا عرضه آن در بازار بورس است که قیمت ها در آن واقعی نیست.

رضایی گفت: در تدوین این طرح به دنبال آن هستیم که بخشی از مصالح ساختمانی تولیدی در بورس عرضه نشود و با قیمت مناسب برای اجرای طرح های انبوه سازی مسکن اختصاص داده شود. کاهش عوارض و تعرفه شهرداری ها،نظام مهندسی،سازمان های آب،برق و گاز نیز می تواند در کاهش قیمت تمام شده اثرگذار باشد که در دست بررسی است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ