کد خبر: ۱۵۶۲۰۳
۰:۰ - ۱۳۹۹/۵/۸

معرفی ۲۰ کارگزار اول و آخر بورس / سهم ۲۰۵.۴ هزار میلیاردی ۱۰ شرکت
برای چهارمین ماه سال جاری معرفی شد:

معرفی ۲۰ کارگزار اول و آخر بورس / سهم ۲۰۵.۴ هزار میلیاردی ۱۰ شرکت

در پایان چهارمین ماه سال که بیش از ۳۸۷ هزار میلیارد تومان در بورس معامله شد، ۱۰ کارگزار برتر با انجام ۵۳.۱ درصد از کل معاملات ، ۲۰۵.۴ هزار میلیارد تومان را به تنهایی جابجا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس تهران با اتمام چهارمین ماه سال، 82 روز کاری را سپری کرد و طی آن افزون بر 734.7 میلیارد سهم به ارزش بالغ بر 910.2 هزار میلیارد تومان توسط شرکت های کارگزاری دست به دست شد.

این آمار درحالی است که طی خرداد ماه بیش از 166.4 میلیارد سهم به ارزش 171.9 هزار میلیارد تومان در 17 روز کاری معامله شد که در مقایسه با معاملات تیر با بیش از 233.2 میلیارد سهم به ارزش 387 هزار میلیارد تومان حکایت از رشد 40 و 125 درصدی حجم و ارزش معاملات دارد.

در این حجم از معاملات شرکت های بورسی، 10 کارگزار با سهم 53.1 درصدی بیش از 205.4 هزار میلیارد تومان را به نام خود کردند تا 181.6 هزار میلیارد تومان دیگر نصیب 97 کارگزار دیگر شود.

کارگزاری مفید در صدر این گروه با تکیه بر مشتریان خرد و کلان و رویه معاملات آنلاین، سهم 22.6 درصدی معاملات تیر را به خود اختصاص داد و کارگزاری آگاه نیز با سهم 12 درصدی در رتبه دوم ایستاد.

کارگزاری های فارابی، مبین سرمایه و بانک پاسارگاد هم به ترتیب با سهم 3.5 ،3.4 و 2.6 درصدی در رده های سوم، چهارم و پنجم ایستادند تا به این ترتیب از پله های اول تا پنجم در اختیار یک شرکت کارگزاری وابسته به بانک هم باشد.

در رده های بعدی هم کارگزاری های حافظ، نهایت نگر، بورس بیمه ایران، اقتصاد بیدار و تدبیرگران فردا با انجام 2.2، 2، 1.7، 1.6 و 1.5 درصدی معاملات بورس قرار گرفتند.

در انتهای این جدول 107 شرکتی هم 10 کارگزاری پارس نمودگر، شاخص سهام، آبتین استاک، ایران سهم، سهم یار، راهبرد سرمایه گذاری ایران سهام، بهین پویا، جهان سهم، امید سهم و پارس ایده بنیان با سهم صفر تا 0.1 درصدی ایستاده اند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ