کد خبر: ۱۵۶۲۴۲
۰:۰ - ۱۳۹۹/۵/۸

بانک های دولتی و بورسی در سه ماه اول سال ۵۰ درصد بیشتر وام دادند
بانک مرکزی :

بانک های دولتی و بورسی در سه ماه اول سال ۵۰ درصد بیشتر وام دادند

بانک مرکزی اعلام کردند بانک های دولتی و بورسی طی سه ماه اول سال ، ۵۰ درصد بیشتر وام دادند که بیش از ۲۲۴۷.۸ هزار میلیارد ریال است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات پرداختی بانک‌های دولتی و بورسی به بخش‌های اقتصادی طی سه ماه نخست سال  بیش از  2247.8 هزار میلیارد ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 50.5 درصد افزایش داشته است.

در این مدت سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در کلیه بخش‌های اقتصادی 1406.8 هزار میلیارد ریال معادل 62.6 درصد کل تسهیلات پرداختی است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 522.9 هزار میلیارد ریال معادل 59.2 درصد افزایش داشته است.

سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن معادل 587 هزار میلیارد ریال بوده که حاکی از تخصیص 41.7 درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش تمام بخش‌های اقتصادی (مبلغ 1406.8 هزار میلیارد ریال) است.

از 739.5 هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت معادل 79.4 درصد آن (مبلغ 587 هزار میلیارد ریال) در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تأمین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری است.  

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ