کد خبر: ۱۵۶۲۶۰
۱۹:۰ - ۱۳۹۹/۵/۷

معاملات مشکوک سایپا، زامیاد، غول معدنی + ۱۲ نماد
در روز رشد ۷۲۲۱ واحدی شاخص رخ داد:

معاملات مشکوک سایپا، زامیاد، غول معدنی + ۱۲ نماد

در روز رشد ۷۲۲۱ واحدی شاخص، سایپا، زامیاد، سنگ آهن گهرزمین به همراه ۱۲ نماد بورسی و فرابورسی دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات چهارمین روز کاری هفته، بازار سهام با بهبود نسبی تقاضا آغاز به کار کرد و با افزایش عرضه بزرگان و مورد توجه قرارگرفتن تک نمادها در نهایت شاخص بورس با رشد 7221 واحدی و ورود به کانال یک میلیون و 941 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 23.1 هزار میلیارد تومان در بورس و 10.5 هزار میلیارد تومان در فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به بانک صادارت با داد و ستد بیش از 1.2 میلیارد سهم و بانک تجارت، بانک پارسیان، فولاد مبارکه به همراه پالایشگاه اصفهان با تقاضای 938، 585، 524 و 361 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 15 تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت نورد آلومینیوم حاضر در بازار دوم بورس ضمن رشد 4.9 درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد بیش از 27 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های دوده فام، نوش مازندران، نفت پاسارگاد، سایپا، جام دارو، صنعتی دریایی ایران، زامیاد، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، سنگ آهن گهر زمین، کف، بیمه رازی، شوکوپارس، کابل سازی ایران و سیمان اصفهان مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سایپا، زامیاد، سنگ آهن گهر زمین به همراه 12 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.