کد خبر: ۱۵۶۲۸۳
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۵/۸

رشد ۵۰ درصدی هزینه تولید قطعات خودرو و احتمال اعمال نرخ طی ۲ ماه آینده
دبیر انجمن قطعه‌سازان مطرح کرد:

رشد ۵۰ درصدی هزینه تولید قطعات خودرو و احتمال اعمال نرخ طی ۲ ماه آینده

دبیر انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه نرخ ارز و مواداولیه تا پایان تیر برای قطعه‌سازان ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته، گفت: مدارک لازم ارائه شده و امید می رود طی ۲ ماه آینده رشد قیمت برای ۱۶۰ شرکت قطعه ساز نهایی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مازیار بیگلو درباره بحث‌های مطرح شده مبنی بر ایجاد قطب سوم خودروسازی و مذاکره با برخی شرکت‌های خارجی به فارس گفت: بعید می‌دانم خودروساز خارجی باتوجه به شرایط فعلی حاضر به سرمایه‌گذاری در ایران باشد. در مورد چینی‌ها نیز تجربه نشان داده هر وقت در ایران حضور داشته‌اند اقدام خاصی برای داخلی‌سازی قطعات انجام نداده‌اند.

وی درباره نامه‌نگاری شرکت ساپکو با قطعه‌سازان برای به‌ روزرسانی قیمت قطعات در قرارداد با ایران‌ خودرو نیز توضیح داد: جلسات در این خصوص در حال برگزاری است و قطعه‌سازان مدارک را ارائه کرده‌اند. با توجه به بررسی‌های در حال انجام امید می رود طی ۲ ماه آینده در مورد به‌روز رسانی قیمت قطعات ۱۶۰ شرکت به جمع‌بندی برسیم. 

این فعال صنعت قطعه سازی ادامه داد: البته این به‌روز رسانی قطعات بر اساس نرخ تولید تا پایان تیرماه است و پس از آن بر اساس نوسانات قیمت‌ نهاده‌های تولید اگر نیاز باشد مجدداً بازنگری صورت خواهد گرفت. قیمت قطعات برخی شرکت‌های قطعه‌ساز حتی برای سه ماهه آخر سال ۹۸ نیز به‌روز رسانی نشده است. 

به گفته بیگلو، قیمت مواد اولیه و ارز از ابتدای سال تا پایان تیرماه برای قطعه‌سازان ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته که افزایش قیمت ۳۰ تا ۴۰ درصد باید بر روی قطعات اعمال شود. در عین حال این افزایش قیمت بر روی خودرو ۱۰ درصد کمتر از این ارقام خواهد بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

انهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۵/۸
0
0
پاسخ
پس چرا افزایش قیمت خودروها ار ابتدای سل تا تیر ماه خیلی بیشتر از مقدار افزایش قطعه شده ؟!!!!
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ