کد خبر: ۱۵۶۳۲۷
۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۵/۱۱

پیش بینی ادامه اصلاح شرکت های شاخص ساز و اقبال سهام کوچک
یک کارگزاری با بررسی بازارهای جهانی و ارز اعلام کرد :

پیش بینی ادامه اصلاح شرکت های شاخص ساز و اقبال سهام کوچک

وضعیت این هفته بورس همراه با احتمال تداوم روند اصلاحی شرکت های شاخص ساز و بزرگ و ادامه اقبال سهام کوچک از سوی یک کارگزاری پیش بینی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بازار سهام در حالی اولین روز هفته جاری با شاخص یک میلیون و 904 هزار تایی و امید سرمایه گذاران به از سر گیری سیر صعودی قیمت ها شروع می شود که کارگزاری آبان درباره روزهای گذشته و آینده اعلام کرد: بازار در هفته گذشته آغازی متعادل داشت اما در ادامه با افت قیمت نمادهای بزرگ روبرو شد که ناشی از رشد اول هفته و عرضه سنگین بود.

در بازارهای جهانی ، قیمت محصولات با نوسان محدود روبرو شد و برنده تنش های اخیر طلا بود که با رکوردهای جدید و تاریخی به 2000 دلار در هر اونس رسید . فلزات اساسی هم نوسان کم دامنه داشت و نفت نیز افت محدود را ثبت کرد.

در بازار ارز نیز نوسان قیمت ها محدود بود و دلار پایین تر از محدوده 24000 تومانی دارد . به نظر می رسد همچنان بازار ارز، نوسانات محدودی را داشته باشد و بسته به رویدادهای سیاسی-اقتصادی پیش رو ، جهت حرکت بعدی قیمت در میان مدت مشخص شود.

اما در بازار سهام در گروه های بزرگ شاهد افزایش عرضه ها بودیم و احتمالا آغاز هفته نیز روند اصلاحی به خصوص در چند نماد شاخص ساز ادامه داشته باشد.

رشد عرضه ها از طرف سهامداران حقوقی در هفته های اخیر در نمادهای بزرگ ، روند صعودی سنگین را متوقف کرده است. همچنان نشانه جدی حاکی از اتمام روند صعودی بازار به چشم نمی خورد و بخصوص در نمادهای بزرگ و هدف واگذاری ها احتمال افزایش حمایت ها پس از اصلاح نسبی وجود خواهد داشت.

در خودرویی ها با توجه به رشد سنگین نمادها به خصوص بازگشایی ها پس از مجامع ، شاهد افزایش فشار فروش بودیم. ادامه روند نوسانی با گرایش منفی در این گروه نیز محتمل خواهد بود. هرچند همچنان نقدینگی در این نمادها به صورت محسوس فعال است.

به صورت کلی با خروج بخشی از نقدینگی در نمادهای بزرگ، مجددا شاهد رشد کوچکترها در پایان هفته بودیم که این روند می توانند در هفته پیش رو نیز کم و بیش ادامه داشته باشد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ