کد خبر: ۱۵۶۳۴۸
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۵/۱۱

اپل ارزشمندترین شرکت سهامی عام جهان شد
با صعود ۱۰ درصدی ارزش سهام:

اپل ارزشمندترین شرکت سهامی عام جهان شد

ارزش سهام شرکت اپل در آخرین معاملات ، تحت تاثیر عملکرد مالی قوی با جهش ۱۰ درصدی به ۱.۸۱۷ تریلیون دلار رسید و بالاتر از آرامکو در صدر ارزشمندترین شرکت سهامی عام جهان ایستاد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازبلومبرگ، ارزش سهام اپل در ابتدای معاملات روز جمعه تا رکورد ۴۱۲ دلار صعود کرد و تا پایان معاملات ۱۰ درصد جهش یافت و به ۱.۸۱۷ تریلیون دلار رسید.

بر اساس این گزارش، شرکت نفتی آرامکوی عربستان از زمان ورود به بورس در اواخر سال میلادی گذشته، بزرگترین شرکت سهامی عام جهان بود و بر اساس آخرین قیمت نهایی معاملات بورس، ۱.۷۶ تریلیون دلار سرمایه داشته و در دوره ای پرالتهاب توسط اپل به عقب رانده شد.

عرضه اولیه سهام این شرکت کمتر از انتظار محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بود که ارزش گذاری دو تریلیون دلاری و تهیه ۱۰۰ میلیارد دلار از عرضه اولیه را هدف گرفته بود. اما با عدم استقبال سرمایه گذاران خارجی، دولت به عرضه اولیه داخلی رضایت داد و حدود ۳۰ میلیارد دلار کسب کرد که همچنان بزرگترین عرضه اولیه عمومی برگزار شده در جهان محسوب می شود.

همچنین قیمتهای نفت به دلیل افت تقاضا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا سقوط کرده اند. درآمد سه ماهه دوم آرامکو احتمالا به حدود ۳۷ میلیارد دلار در مقاسیه با ۷۶ میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته سقوط کرده است.

ارزش سهام این شرکت از اواخر دسامبر ۶.۴ درصد افت کرده با این حال در مقایسه با سایر تولیدکنندگان نفت، افت کمتری داشته است. ارزش سهام اکسون موبیل ۴۰ درصد و رویال داچ شل ۵۰ درصد نزول کرده است.

در مقابل، شرکت آمریکایی اپل روز پنج شنبه درآمد ۵۹.۷ میلیارد دلار را برای سه ماهه منتهی به ۲۷ ژوئن سال ۲۰۲۰ گزارش کرد که بسیار فراتر از پیش بینی وال استریت بود و در همه محصولات از جمله آیفون رشد فروش نشان داد.

اپیدمی کرونا موقعیت این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت فناوری جهان را مستحکم کرده و ارزش سهام اپل از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵ درصد صعود کرده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepress

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ