کد خبر: ۱۵۶۳۵۷
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۵/۱۱

نتیجه مجمع سالانه

نتیجه مجمع سالانه "شپاس" مشخص شد/ زمان تقسیم سود

مجمع سالانه شرکت نفت پاسارگاد برگزار و ضمن تصویب صورت های مالی، مقرر شد ۴۰ تومان سود برای هر سهم توزیع شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجمع سالانه شرکت نفت پاسارگاد شنبه 11 مرداد با حضور بیش از 92.8 درصد از سهامداران در محل سعادت آباد، بلوار دریا ، خ مطهری شمالی ، انتهای کوچه ساحل 2 برگزار شد.

نیکخواه مدیرعامل نفت پاسارگاد درخصوص گزارش عملکرد سال مالی منتهی به اسفند 98 گفت: 570 میلیارد تومان از مالیات را کاهش دادیم و میزان مالیات به 250 میلیارد تومان رسیده است. وضعیت مطالبات سنواتی 662 میلیارد تومان بود که اکنون به 49 میلیارد تومان رسیده و عمده مطالبات جاری است. تکمیل دو مخزن 3 هزار تنی در بندر عباس، مخزن 5 هزار تنی اراک و مخزن 5000 تنی تهران عملیاتی شد.

وی افزود: کاهش شدید بودجه عمرانی و قیر تهاتری منجر شده تا بازار داخلی تحت شعاع قرار گیرد. البته با توجه به وجود 6 کارخانه در نقاط مختلف، ظرفیت های خوبی ایجاد شده است. با توجه به کاهش تقاضا در بازار داخل در تلاشیم تا روند صادرات را بهبود و بازارهای صادراتی را توسعه دهیم.

این مقام مسئول درباره برنامه های آتی شرکت به سهامداران گفت: پیگیری حقوقی دریافت خوراک به میزان تعهد شده در زمان واگذاری شرکت در دست اقدام است.برنامه ریزی برای افزایش صادرات و ایجاد 5 هاب صادراتی را دنبال می کنیم و در نظر داریم تا زیر ساخت های لازم برای توسعه صادرات را ایجاد کنیم. حداکثر کردن سهم فروش از بازارداخلی و قیر تهاتری با توجه به برنامه عرضه یک میلیون تن قیر تهاتری در بازار داخلی از برنامه ها است. هماهنگی های اولیه تامین اسکله اختصاصی در بندر امام هم انجام شده است . اجاره کشتی های فله بر، توسعه مخازن آبادان و تعیین تکلیف راه اندازی این مخازن نیز در دستور کار قرار دارد.

نیکخواه درباره عملکرد مالی شرکت هم توضیح داد: درآمد های عملیاتی از 2.1 به 3.8 هزار میلیارد تومان افزایش داشته و سود عملیاتی از 100 به 240 میلیارد تومان افزایش داشته است. همچنین سود خالص پس از کسر مالیات از 86 به 250 میلیارد تومان افزایش داشته است. نفت پاسارگاد به ازای هر سهم موفق به تحقق 63 تومان سود شد که در سال گذشته این میزان 25 تومان بود.

وی درباره عملکرد تولیدی عنوان کرد: میزان تولید مجموعه در سال مالی 97 بالغ بر 1.1 میلیون تن بوده که به 1.3 میلیون تن افزایش داشت. مقدار فروش داخلی در این دوره 410 هزار تن که در سال مالی ماقبل این میزان 520 هزار تن بوده است. در حوزه صادرات نیز موفق به ثبت 887 هزار تن صادرات شدیم که این میزان در سال مالی ماقبل 580 هزار تن بوده است.

نیکخواه درباره برنامه افزایش سرمایه نیز گفت: فعلا برنامه ای برای افزایش سرمایه در دستور کار نیست و اگر برنامه ای باشد از سوی هیات مدیره اطلاع رسانی می شود.

در این مجمع پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره و نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت، صورت های مالی تصویب و مقرر شد بنا به پیشنهاد هیات مدیره از 950 ریال سود محقق شده، 400 ریال سود نقدی برای هر سهم معادل 42 درصد توزیع شود.

سود سهامداران حقیقی دارای کد سجام از یک شهریور به بعد با واریز به شماره حساب بانکی معرفی شده، سود سهامداران حقیقی غیر سجامی و دارندگان مطالبات سنواتی از یک مهرماه به بعد با مراجعه حضوری به هر یک از شعب بانک پارسیان و ارائه کارت ملی و اعلام کد بورسی، سود سهام صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردان ها از یک مهرماه به بعد با درخواست کتبی و ارائه مجوز فعالیت؛ آخرین آگهی تغییرات صاحبان امضای مجاز و اعلام‌ شماره بانکی متعلق به صندوق یا سبد و سود سهامداران حقوقی از طریق واریز به حساب بانکی در مهلت قانونی پرداخت می‌شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ