کد خبر: ۱۵۶۵۴۰
۱۲:۳ - ۱۳۹۹/۵/۱۵

"شاروم" با ۶۳۰ تومان کشف قیمت شد / سهمیه و نقدینگی / ثبت رکورد جدید

با آغاز فرایند عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام پتروشیمی ارومیه به عنوان سیزدهمین عرضه اولیه سال جاری، هر سهم این شرکت ۷۰ میلیارد تومانی ۶۳۰ تومان کشف قیمت شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با آغاز فرآیند عرضه اولیه 15 درصد از سهام پتروشیمی ارومیه به عنوان سیزدهمین عرضه اولیه سال جاری که واگذاری آن طی دو روز کاری انجام شد در نهایت هر سهم "شاروم" 630 تومان کشف قیمت شد.

این عرضه شامل 84 میلیون سهم "شاروم" با محدوده قیمتی 620 تا 630 تومانی هر سهم و سهمیه 40 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند همیشه به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران ، سهمیه هر فرد به 16 سهم کاهش یافت که به نقدینگی حدود 11 هزار تومانی نیاز بود.

همچنین سه درصد از سهام شرکت شامل 21 میلیون سهم متعلق به صندوق های سرمایه گذاری است که روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت کشف شده 630 تومانی، تخصیص داده می شود .

به این ترتیب، 5 میلیون و 433 و 190 نفر خریدار "شاروم" شدند تا رکورد تعداد مشارکت کنندگان در عرضه اولیه توسعه مسیر برق گیلان با 5 میلیون و 222 هزار و 436 نفر خریدار در یک مرداد شکسته شود.

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام 12 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان و زرماکارون عرضه اولیه شده و پتروشیمی ارومیه سیزدهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ