کد خبر: ۱۵۶۵۴۸
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۵/۱۵

لایحه مهم افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی از محل صرف سهام تصویب شد

لایحه مهم افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی از محل صرف سهام تصویب شد

نمایندگان مجلس دوفوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم را تصویب کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس در جریان بررسی لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس با سلب حق تقدم با 168 رأی موافق از مجموع 237 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

اسماعیل جلیلی معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد درخصوص لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس با سلب حق تقدم گفت: این لایحه براساس توصیه های مکرر ارائه شده در نشست های تخصصی، کمیسیون های مجلس و جلسات نشست های علمی حوزه بازار سرمایه تدوین و ارائه شده است.

وی افزود: از آنجایی که تقویت و استمرار تعمیق بازار سرمایه و بورس مدنظر است، لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با سلب حق تقدم در 22 تیر 99 توسط هیات دولت به تصویب رسید و در اول مرداد 99 به مجلس تقدیم شد. براساس لایحه فوق دستگاه های اجرایی که شرکت های بورسی را تحت کنترل یا تملک دارند، می توانند برای طریق تامین مالی طرح های جاری و توصیه ای از طریق افزایش سرمایه اقدام کنند اما این امر منوط به عرضه سهام آنها در بورس بصورت عمومی است.

جلیلی با بیان اینکه این لایحه می تواند به سهامداران خرد کمک کند، ادامه داد: در صورت تصویب لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با سلب حق تقدم، شرکت های بورسی رابطه با منابع دستگاه های اجرایی را قطع می کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» مجتبی | ساعت ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۵/۱۵
0
0
پاسخ
سلام، خب یعنی چطور؟ پس تکلیف کسایی که از قبل سهام داشتن چی میشه؟ یعنی به سهامشون اضافه میشه و هیچی از قیمت سهم کم نمیشه؟
کمی گنگه، معلوم نیست منظورشون چیه
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ