کد خبر: ۱۵۶۵۴۹
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۵/۱۵

فروش ۴.۲ میلیارد یورو ارز صادراتی در نیما / تراز عرضه ارز مثبت شد

فروش ۴.۲ میلیارد یورو ارز صادراتی در نیما / تراز عرضه ارز مثبت شد

عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد از ابتدای سال تا پایان تیر معادل ۴.۲ میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات در این سامانه به فروش رسیده و تراز عرضه در این سامانه مثبت بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، به نقل از تسنیم، معاونت بررسی‌های اقتصادی اعلام کرد: در چهار ماهه نخست سال 4.2 میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات در این سامانه به فروش رسیده و 2.7 میلیارد یورو خرید برای واردات از طریق این سامانه انجام شده است.

عرضه ارز حاصل از صادرات نسبت به خرید ارز برای واردات طی مدت مورد گزارش 1.6 برابر و تراز عملیات بازار ثانویه از حیث فروش ارز مثبت بوده و میانگین ماهانه عرضه ارز حاصل از صادرات طی سه ماهه منتهی به تیر برابر با 488 میلیون یورو بوده است.

صادرکنندگان به ترتیب در ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیر معادل 531 میلیون یورو، 1.2 میلیارد یورو، 1.08 میلیارد یورو و 1.4 میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات را در این سامانه به فروش رسانده‌اند.

بر اساس این گزارش، واردکنندگان از طریق سامانه نیما به ترتیب در ماه‌های اشاره شده 414 میلیون یورو، 763 میلیون یورو، 618 میلیون یورو و 916 میلیون یورو ارز برای واردات خریداری کرده‌اند. تراز عرضه ارز در فروردین  117 میلیون یورو، در اردیبهشت  468 میلیون یورو، 467 میلیون یورو و 530 میلیون یورو بوده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

اتنهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ