کد خبر: ۱۵۶۵۵۸
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۵/۱۵

کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شود
سرپرست وزارت صنعت:

کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شود

سرپرست وزارت صنعت با حمایت از سازوکار بورس کالا گفت: کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شود و کسی قصد لغو یا تضعیف سازوکار آن را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین مدرس خیابانی در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شود، گفت: بورس نقطه تلاقی عرضه و تقاضا بوده که براساس اصل شفاف سازی و کشف قیمت عمل می کند و به هیچ وجه کسی قصد لغو یا تضعیف سازوکار آن را ندارد.

وی افزود: اتفاقی که به تازگی بازار فولاد را تحت تاثیر قرار داده رشد قیمت ارز بوده چراکه در بورس، قیمت ها متاثر از قیمت های جهانی ضربدر فوب صادراتی است و چون در زمان رشد بهای ارز، مزیت صادرات محصولات بیشتر می شود همه تولیدکنندگان تلاش می کنند میزان صادرات را افزایش دهند.

مدرس خیابانی ادامه داد: در این هفته برای تنظیم مناسب بازار به جمع بندی رسیدیم تا به تناسب جایگاه و اهمیت بالای صادرات، تامین خوراک داخلی نیز انجام شود. به عبارتی کف عرضه تامین خوراک در بورس کالا به گونه ای مشخص می شود که مطمئن باشیم فعالیت کارخانه ها و اشتغال آنها به خوبی پیش می رود و سپس مازاد نیاز داخل صادر می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ