کد خبر: ۱۵۶۵۷۲
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۵/۱۷

طرح ارائه سهام به جاماندگان به زودی نهایی می‌شود
نماینده مجلس:

طرح ارائه سهام به جاماندگان به زودی نهایی می‌شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از نهایی شدن طرح ارائه سهام عدالت به جاماندگان طی هفته آینده خبر داد و گفت: در صورت تصویب قانون احتمالا در دو هفته آینده دولت مکلف به ارائه سهام خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی طغیانی درخصوص آخرین وضعیت طرح ارائه سهام عدالت به جاماندگان به تسنیم گفت: طبق برآورد اولیه مجلس، سهامی که دولت در قالب ETF واگذار می‌کند همان برگشتی سهام عدالت در سال 95 بوده و می‌تواند این صندوق ها را برای جبران کسری بودجه عرضه کند. به هر ترتیب ابتدا باید وضعیت سهام عدالت جاماندگان تعیین تکلیف شود.

وی افزود: بر خلاف مخالفت دولت، مجلس در حد توان این مطالبه را تا انتها پیگیری خواهد کرد. بررسی ها نشان می‌دهد تاکنون 20 هزار میلیارد تومان سهام به دولت برگشته و ارزش برخی حدودا 40 برابر شد‌ه و بطور میانگین پرتفوی سهام عدالت 30 برابر شده است. بر این اساس حدود 500 هزار میلیارد تومان ارزش سهام برگشتی است که می تواند منابع مناسبی برای ارائه به جاماندگان باشد.

طغیانی گفت: 60 درصد دهک دهم درآمدی این سهام را دریافت کرده‌اند که نباید جز مشمولان باشند. هفته آینده جمع بندی کمیسیون اقتصادی در این خصوص نهایی می‌شود و پس از آن مراحل دیگر تصویب طرح در صحن علنی پیگیری خواهد شد. در صورت تصویب قانون احتمالا طی 2 هفته آینده، دولت مکلف به ارائه سهام به جاماندگان خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ