کد خبر: ۱۵۶۵۷۹
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۵/۱۸

اولین معامله شرکت های استانی سهام عدالت در بورس + جدول ۳۶ دارایی
از فردا شروع می شود :

اولین معامله شرکت های استانی سهام عدالت در بورس + جدول ۳۶ دارایی

بورس تهران از پذیرش شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی و انجام اولین معامله این نوع شرکت ها خبر داد و از دیگر شرکت های همگروه خواست زمینه پذیرش و داد و ستد سهام را فراهم کنند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس تهران با اعلام پذیرش شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی از انجام معاملات این شرکت خبر داد و از دیگر شرکت های سرمایه گذاری استانی خواست با ارائه صورت‌های مالی  حسابرسی شده دوره منتهی به 15 مرداد سال جاری و مستند ثبت افزایش سرمایه، نسبت به طی فرایند پذیرش و آماده سازی شرکت ، زمینه معامله سهام را برای دارندگان سهام عدالت فراهم کنند.

به این ترتیب ، مردم استان خراسان جنوبی که روش غیرمستقیم در سهام عدالت را انتخاب کرده اند می توانند از فردا با نماد "وسخراج" شاهد داد و ستد سهام این شرکت در بازار دوم معاملات بورس تهران باشند که دارای سهام 36 شرکت از صنایع مختلف فلزات اساسی، بانکی،  پالایشگاهی، خودرو با ارزش روز بیش از 6.1 هزار میلیارد تومانی تا اول تیر است.

براساس این گزارش، سهامداران همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به این نکته توجه داشته باشند که طبق هماهنگی‌ با بانک ملی ایران، ارزش دارایی سهام هر شخص مبنای تخصیص کارت اعتباری قرار می‌گیرد که با دریافت اطلاعات از سپرده‌گذاری مرکزی ، کارت اعتباری به پشتوانه دارایی سهام هر شخص تخصیص داده شده و سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی در وثیقه بانک ملی قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر، هم‌زمان با مالکیت سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی و منتفع شدن از افزایش ارزش آن در بازار سرمایه، امکان دریافت اعتبار در قالب کارت اعتباری از بانک ملی ایران نیز مهیا شده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ